Ana Sayfa Eğitim Yaptıkları projeyle gönüllere taht kurdular

Yaptıkları projeyle gönüllere taht kurdular

Eğitimdeki başarısı ve ortaya koyduğu kültürel farkındalıklarla dikkatleri üzerine çeken Boğazlıyan Fatih İlkokulu, kültürel değerlerimizi geçmişten geleceğe yansıtan bir sergi düzenledi.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2017 Perşembe 13:29
Yaptıkları projeyle gönüllere taht kurdular

Sergide katılan mahalle sakinleri, öğrencilere çocukluk zamanlarındaki oyunlardan düğünlere varıncaya kadar yaşadıklarını aktardı.

“Geçmişten Günümüze Kültürel Değerlerimiz” konulu sergi yapıldı. Fatih İlkokulunun hazırladığı, Kültürel Değerlerimizi öğrencilerimize unutturmamak adına  veli, öğrenci, öğretmen işbirliğinin bir ürünü olarak ortaya çıkan; milli ve kültürel değerlerimize sahip çıkmanın ve gelecek kuşaklara aktarmanın eğitimin en temel görevlerinden birisi olduğunu belirtmek amacıyla  sergi oluşturuldu. Bu sergi ile öğrencilerin geçmişte kullanılan araç gereçleri görüp, günümüzdeki gelişmelerin farkına varmaları sağlandı.

Fatih İlkokulunun 4/A sınıf öğretmeni  öncülüğünde gerçekleşen etkinlikte,  konuşan Meliha Doğan şu açıklamada bulundu; “Evlerinde geçmişimizi ve kültürümüzü yansıtan nesneleri inceleyip sınıfımıza getirmelerini  sağlanarak bir köşe hazırladık. Mahallemizdeki komşularımızdan yaşlı çiftimizi  sınıfımıza davet ederek öğrenciler ile bir araya getirdik ve öğrencilerimizin getirdiği kültürel nesnelerin nasıl kullandıklarını tek tek  anlatmalarını istedik. Teyze ve amcamız çocukluk zamanlarında oynadıkları oyunları, düğünleri, bayramları öğrencilerimize anlattılar. Öğrencilerimiz onları  dikkatle dinlediler ve merak ettiklerini sordular. Eğlenceli ve bir o kadar da eğitici geçen sohbet ortamı oldu. Kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık