Ana Sayfa Güncel Yamaçlı ile anlaşma sağlandı

Yamaçlı ile anlaşma sağlandı

Yamaçlı Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2017 Pazartesi 11:15
Yamaçlı ile anlaşma sağlandı

3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi ücret zammı, birinci yıl; birinci altı ay için taban yevmiyelerine yüzde 13, ikinci altı ay için yüzde 5, ikinci ve üçüncü yıl; her altı ayda bir sosyal haklar hariç yüzde 5 ücret zammı içeriyor.  İlave tediye ve ikramiye ise yılık 60 yevmiye yerine 84 yevmiye olarak belirlendi.

Buna göre, birinci yıl; ilk altı ay en düşük 2 bin 800 TL alacak üyenin eline 3 bin 150 TL maaş geçecek. Sosyal haklar ölüm yardımı 1.000 TL, doğum yardımı 750 TL, evlenme yardımı 750 TL, tabi afet yardımı 2.000 TL olarak belirlendi. Aile yardımı ve çocuk yardımında ise devlet memurlarına ödenen miktar esas alınarak net ödeme yapılacak. Konuya ilişkin açıklamada bulunan

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, "toplu-iş sözleşmesini, emek ve alın teri üzerinde pazarlık yapmadan imzalayan değerli belediye başkanımız Turan Demirbaş'a, sendikamız, şahsım ve üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. İmzalanan toplu iş sözleşmesinin sendikamıza, belediyemize ve sendikamız üyesi işçilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık