Ana Sayfa Spor Volkan Kaç Maç Ceza Alacak?

Volkan Kaç Maç Ceza Alacak?

Volkan Demirel'in Felipe Melo ile ilgili yaptığı açıklamalar sonrası PFDK'ya sevk edilmesi bekleniyor.

Giriş Tarihi: 27 Ağustos 2014 Çarşamba 11:43
Volkan Kaç Maç Ceza Alacak?


Fenerbahçe-G.Saray derbisinin olay adamı Volkan Demirel’in eylemleri kadar ceza alıp almaması da polemik konusu oldu. Volkan, penaltılar sırasında G.Saraylılar’a dönerek tombala hareketi yaptı. Maçtan sonra da soyunma odasında FBTV mikrofonlarına “Pitbull” lakaplı Melo’yu kastederek "Belediye gereksiz sokak köpeklerini temizlesin. Yoksa bu iş bana kalacak, korkuyorum yani" dedi.

O HAREKETİN CEZASI BİR İLA ÜÇ MAÇ

Volkan Demirel’in tombala hareketi, TFF Disiplin Talimatı’nın 36. Maddesi’ndeki “Sportmenliğe aykırı hareket”e giriyor. Bu maddeye göre Volkan’ın suçlu bulunması halinde bir ila üç müsabakadan men cezası alması gerekiyor. Ancak Volkan, tombala hareketini “Sakatlık ya da kaşınma havasında” o kadar profesyonelce yapıyor ki TFF Hukuk Kurulu’nun bu harekette bir suç unsuru bulması zor.

ADINI SÖYLESE AĞIR CEZA ALACAKTI

F.Bahçeli kalecinin Melo’ya yönelik sözleri ise TFF Disiplin Talimatı’nın “Sportmenliğe aykırı açıklama”ları düzenleyen 38. Madde’si kapsamında. Bu maddeye göre Volkan’ın suçlu bulunması halinde alması gereken ceza minimum 2, maksimum 6 maçtan men. Ancak Volkan, FBTV’deki açıklamalarında Melo’nun ismini anmadı. Bu yüzden sözleri için de ceza alma ihtimali az.

İKİ MAÇLA DA KURTULMA ŞANSI VAR

Volkan’ın ceza alması için eylemlerinin hakem, temsilci raporlarında yer alması gerekiyor. Volkan’ın eylemleri bu sezon için ilk kez gerçekleşiyor. Bu nedenle üst limitten değil, alt limitten ceza alabilir. PFDK, olayın ağırlığına göre alt limitten uzaklaşarak ceza veriyor. Tombaladan ceza almayacağını varsayarsak Volkan’ın alt limitten 2 maçla kurtulması imkan dahilinde. PFDK ceza miktarını 6 maça kadar çıkartabilir.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat bu sezon ligde kalacak mı? Çok çarpıcı tespitler

Yozgat bu sezon ligde kalacak mı? Çok çarpıcı tespitler

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık