Ana Sayfa Yozgat Vekil Yusuf Başer:Yozgat’ımıza söz veriyorum

Vekil Yusuf Başer:Yozgat’ımıza söz veriyorum

Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampusu'nun genişletilmesi ve mevcut alanın hazine arazisi vasfının üniversite mülküne dönüştürülmesi için devreye giren Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, "her iki beklenti için tüm mekanizmaları harekete geçireceğiz. Yozgat'ımıza söz veriyorum, çok kısa zamanda netice çıkartacağız. Üniversitemizin gelişmesi önündeki bir engeli daha ortadan kaldırmanın gururunu yine bize nasip olacak" dedi.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2016 Cuma 12:35
Vekil Yusuf Başer:Yozgat’ımıza söz veriyorum

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Bozok Üniversitesi Rektörlüğü'ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Cumartesi günü programda olmadığı halde Merkez Bina'ya gelen ve Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey ile başbaşa iki saatlik bir görüşme yapan Başer, ziyaret sonrası Yozgat Yenigün'e çok önemli açıklamalarda bulundu.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacebey ile Erdoğan Akdağ Kampusu'nun genişletilmesi ve mevcut alanın hazine arazisi vasfının üniversite mülküne dönüştürülmesi noktasında öne çıkan iki beklentinin karşılanması hususunu ele aldıklarını belirten Başer, "her iki beklenti için tüm mekanizmaları harekete geçireceğiz. Yozgat'ımıza söz veriyorum, çok kısa zamanda netice çıkartacağız. Üniversitemizin gelişmesi önündeki bir engeli daha ortadan kaldırmanın gururunu yine bize nasip olacak" dedi.

İNOVASYON KÜLTÜRÜ OLUŞACAK

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Bozok Üniversitesi'nin Türkiye'nin en saygın üniversiteleri arasında yerini alması için üniversite yönetimiyle birlikte koordine içerisinde çalıştıklarını da söyledi. Hem fizikî gelişme, hem akademik ve idarî kadrolaşma, hem öğrenci sayısı itibarıyla önümüzdeki üç beş yıl için belirlenen hedefin kesinlikle tutturulacağını, bu bağlamda mevcut rakamların en az ikiye katlanacağını belirten Başer, kurumsal kimliğin yerleşmesi için her ne gerekiyorsa yapılacağını öne sürdü. Başer, "Bozok Üniversitesi bizim için gözbebeği kıymetindedir. Günlük mesaimizin önemli bir bölümü üniversitemizin beklentilerini karşılamakla geçmektedir. Rektörümüz Sayın Salih Karacabey ile uyumlu, ahenkli bir işbirliği sözkonusudur. Birlikte bütün sorunların üstesinden geleceğiz. Üniversitemizin gerçek bir eğitim kurumu olması doğrultusunda, çok kapsamlı ve sıradışı inovasyon projelerini yakında hayata geçireceğiz" diye konuştu.

İNAN SOYER GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere, Yozgat Yenigün Yazarı İnan Soyer, Erdoğan Akdağ Kampusu'nun genişletilmesi ve mevcut alanın hazine arazisi vasfının üniversite mülküne dönüştürülmesi beklentisi hususunda, 15 Şubat tarihli "3-4 yıl içinde Merkez nüfus 100 bini nasıl aşar?", 16 Şubat tarihli "Mâliyeti küçük etki alanı büyük bir proje...", 17 Şubat tarihli,"Bozok Üniversitesi'ne ayak bağı nedir?", 18 Şubat tarihli, "Bozok, 5 bin dönümlük yerleşke ile bü-yü-ye-mez!" ve 19 Şubat tarihli, "Bozok Üniversitesi 'işgalci' konumda..." başlıklı bir dizi yazı kaleme alarak konuyu gündeme taşımış ve çözümü noktasında milletvekillerine çağrıda bulunmuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık