Ana Sayfa Yaşam Vekil Yusuf Başer: Hepimiz engelli adayıyız

Vekil Yusuf Başer: Hepimiz engelli adayıyız

Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, Dünya Engelliler Günü’nün toplumun özürlüler konusunda bilgi sahibi olmasında ve kamuoyu duyarlılığının oluşturulmasında büyük önem taşıdığını söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2016 Pazar 23:06
Vekil Yusuf Başer: Hepimiz engelli adayıyız

 Engelli insanların yaşadıkları sorunların sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunu olduğuna dikkat çeken Başer, “Unutmayalım ki herkes bir engelli adayıdır” dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, engellilerin sorunlarının çözülmesi için toplumsal sorumluluğun önemine dikkat çekti.

POZİTİF AYRIMCILIK ŞART

 Başer, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Bu günün amacı engellilerin sorunlarının çözülmesinde ve önlerindeki engellerin kaldırılmasında yetkililerin dikkatlerini çekerek, toplumda engellilere karşı pozitif bir ayrımcılık oluşturabilmektir. AK Parti olarak temel hedefimiz, engellilerle ilgili tüm sorun alanlarının, temel insan hakları çerçevesinde, fırsat eşitliği sağlanarak, ayrımcı uygulamalara yer vermeksizin çözümlenmesi, engellilerin üretken, istihdam edilen, saygıdeğer ve eşit haklara sahip birer birey olarak toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlayan Türkiye’nin oluşturulmasıdır.

SORUNLAR HEP ÖTELENMİŞ

 Engellilerin sorunları, Türkiye’nin de geçmişten bu yana en önemli meselelerinden biri olmuştur. Ne yazık ki, bizden önceki hiçbir hükümet bu konuda yasal bir adım atma gereğini duymamıştır. Her alanda olduğu gibi engellilerin sorunları noktasında da Türkiye’de ilkleri başaran bir hükümet olduk.

SORUMLULUK GEREKİYOR

Engellilerimizin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve daha iyi hayat şartlarına kavuşabilmeleri için yapılan çalışmalar, toplumsal ilgi ve duyarlılığımız ile hız kazanacaktır. Bu çerçevede engellilerimizin üreten, bağımsız bireyler olarak, spordan sana ta, yönetimden ticarete, sosyal hayatın bütün alanlarında etkin biçimde yer alabilmesi için sivil toplum kuruluşlarımıza, medyamıza ve vatandaşlarımıza da ayrı ayrı görevler düşüyor. Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. AK Parti olarak temel hedefimiz, engelli vatandaşlarımızın her türlü imkan ve hizmete herkes kadar ulaşabildiği bir Türkiye’dir. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü`nü bu konudaki bilinç ve hassasiyetin daha da artmasına vesile olması temennisiyle kutluyorum.” 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık