Ana Sayfa Siyaset "Vatandaşlarımız sosyal politikalarımızı alkışlıyor"

"Vatandaşlarımız sosyal politikalarımızı alkışlıyor"

AK Parti Yozgat Milletvekili Adayı İskender Minar, AK Parti hükümetleri döneminde hayata geçirilin engelli, yaşlı bakım yardımı, yaşlı ve engelliler için evde sağlık hizmeti ile eşi vefat etmiş kadınlar ile asker ailesine ödenen yardımların vatandaşlar tarafından takdirle karşılandığını söyledi.

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2018 Çarşamba 13:23

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala, ilçe ilçe köy köy ziyaretlerine devam eden Minar, vatandaşlardan AK Parti’ye Yozgat’ta verdikleri desteklerin devamını talep ediyor.

Minar, vatandaşların AK Parti hükümetleri dönemindeki hizmetleri gördüğünü belirterek, ulaşımda ve sağlıktaki gelişmelerin yanı sıra Yozgat’taki sosyal politikaların takdirle karşılandığını kaydetti.

Engelli ve yaşlı bakım yardımlarının ailelerin yükünü hafiflettiğini, evde sağlık hizmetleri ile de hastane yollarında yaşanan sıkıntıların hem yaşlılar hem de aileler için çile olmaktan çıktığını vurguladı.

15 yılda 1.1 milyar yardım

Seçmenlerin AK Parti’nin sosyal politikalarını beğendiğini ve takdir ettiğini vurgulayan Minar, Aile ve Sosyal Politikalar alanında 15 yılda Yozgat’a 1.1 milyar yardım yapıldığını vurguladı.

Minar, şöyle devam etti:

”AK Parti olarak 2005 yılında Evde Bakım Yardımı başlatarak engelli vatandaşlarımızın hayat kalitesini yükseltme yolunda önemli bir adım attık.

2018 Mart dönemi sonuna kadar 273,12 Milyon TL evde bakım yardımı yapılmıştır. 2022 sayılı Kanun kapsamında Yozgat’da 2017 yılında 5.505 yaşlımıza 15,29 Milyon TL, 5.855 engelli ve engelli yakınımıza 28,24 Milyon TL, 2018 Mart döneminde ise 4.927 yaşlımıza 4,07 Milyon TL, 5.286 engelli ve

engelli yakınımıza 7,73 Milyon TL yardım yapılmıştır. 2018 Mart

dönemi sonuna kadar 222,82 Milyon TL kaynak aktarılmıştır.”

Evladı askerde olan ailelerimizin hep yanında olduk

“Sadece engelli ve yaşlıların değil, asker aileleri ile eşi vefat etmiş kardeşlerimizin de hep yanında olduk” diyen Mihar, “2013 yılında başlatılan Muhtaç Asker Ailesi yardımı kapsamında askerlerimizin gözü arkada kalmasın diye asker ailelerine 275 TL maaş

bağladık. 2018 yılı Mart dönemi sonuna kadar 5,41 Milyon TL yardım yapıldı. 2012 yılında başlatılan yardım kapsamında eşi vefat eden ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan kadınlara iki ayda bir olmak üzere 550 TL maaş bağladık. 2018 Mart dönemi sonuna kadar 54,19 Milyon TL kaynak aktardık. Anne veya babası vefat etmiş 18 yaşından küçük muhtaç çocuklara verilen Öksüz ve Yetim Yardımı kapsamında da da 496 Bin TL kaynak yardım yaptık” ifadelerini kullandı.

Milletvekili adayı İskender Minar, AK Parti’nin sosyal politikalardaki çalışmalarının artarak devam edeceğini vurgulayarak, hiçbir vatandaşın kimsesiz kalmayacağını devletin ihtihaç sahibi vatandaşların her zaman yanında olacağını vurguladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık