Ana Sayfa Güncel Vatan için can alıp can veren şehrin adıdır Yozgat!

Vatan için can alıp can veren şehrin adıdır Yozgat!

Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü için her daim can alıp, can vermeye hazır olan yiğitleri ile bilinen Yozgat yine farkını ortaya koydu.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2016 Pazartesi 22:23
Vatan için can alıp can veren şehrin adıdır Yozgat!

Sorgun Belediyesi özel harekat sınavına başvuruda bulunan gençler için kurs açtı. Özel Harekat Sınavları için çok sayıda öğrencinin başvuruda bulunduğu söyleyen Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, bu öğrencilerin sınavı kazanabilmesine yardımcı olmak amacıyla kurs düzenlediklerini belirtti.

Kursların ücretsiz olduğunu belirten Şimşek “Birbiri ardına yayınlanan personel alımı ilanlarına, KPSS şartı olmadan en az lise ve dengi okul mezunu ve  üssü şartlarını karşılayan adaylar başvuruda bulunabilecekler.

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda kamu kurumlarında FETÖ terör örgütüyle bağlantılı oldukları tespit edilen personelin görevden uzaklaştırılması ya da devlet memurluğundan atılmasından sonra boş kalan kadrolara sınavsız personel alımı gerçekleştirileceği açıklandı. Bu bağlamda Özel Harekat Dairesi Başkanlığı’na da 10 bin kişi alınacağının duyurulmasının ardından ilçemizden de bu sınavlar için birçok gencimiz başvuruda bulundu. Bunlara yardımcı olmak amacıyla Sorgun Belediyesi olarak kurs açmaya karar verdik.” dedi.

YORUMLAR
  • yorum2016-11-29 20:57:27ibrahim Koçak

    Herzaman bir yiğit vardır bu memlekette yeterki yozgat lı olsun

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık