Ana Sayfa Güncel Vali Yurtnaç Erdoğan'dan Yozgat için ne isteyecek?

Vali Yurtnaç Erdoğan'dan Yozgat için ne isteyecek?

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ne isteyeceği belli oldu.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2018 Perşembe 22:58
Vali Yurtnaç Erdoğan'dan Yozgat için ne isteyecek?

Yozgat Sonsöz Gazetesi Sahibi Bilal Yeşilkaya'nın bundan 8 yıl önce gündeme getirdiği zaman şaşkınlıkla karşılanan raylı sistem bürokrasinin de öncelikleri arasına girmeyi başardı. 2001’den bu yana AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yoğun destek veren Yozgat, 14’üncü buluşma için farklı bir hazırlık yapılıyor. Geçmiş dönemlerde ekonomik anlamda yatırım taleplerinde bulunan Yozgat bu kez, hayal edilen raylı sistemi isteyecek. 

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan AK Parti Yozgat 6’ncı Olağan İl Kongresi’nde Cumhurbaşkanından raylı sistem hattının şehir merkezine getirilmesini talep edeceklerini söyledi.

Yozgat’a raylı sistemin gelmesi için de çalışmalara başlandığını açıklayan Vali, “Yozgat’a raylı sistemin gelmesi ile ilgili bir çalışma başlattık. Raylı sistem hızlı tren garından başlayıp üniversite güzergahını kapsayıp şehir merkezine gelecek. 20 km’lik bir alanı kapsıyor. Raylı sistemin buraya gelmesi lazım. Yozgat’ta 18 bin üniversite öğrencisi var. Öğrenciler bizim tanıtımımız için önemli. Bu öğrenciler memleketlerine gittikleri zaman Yozgat’ı anlatacaklar. Yozgat’ın lokantaları güzel, minibüsçüleri kibar ve şehir ucuz diye gördüklerini söyleyecekler. 81 vilayet var. Bu vilayetler birbirleri ile yarış içerisinde. Hepsi öne çıkmak istiyor. Bizde Yozgat’ı çıkarmak istiyoruz. Yozgat’ı yeni bir işletme açılmasın pastayı tek başıma yiyeyim düşüncesinden çıkarmak istiyoruz. Çeşitlendirmek önemli. Üretimde de farklılık gerekiyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık