Ana Sayfa Yozgat Vali Yazıcı:"Emeklerine Sağlık"

Vali Yazıcı:"Emeklerine Sağlık"

Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi tarafından hazırlanan yılsonu etkinliği Cumhuriyet Meydanında yapıldı.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2014 Cuma 17:17
Vali Yazıcı:

Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi tarafından hazırlanan yılsonu etkinliği Cumhuriyet Meydanında yapıldı. Sergiye katılan Vali Abdulkadir Yazıcı, “hayatımıza yeni sanatsal ve kültürel renkler katan bu okulumuzun öğrenci ve öğretmenlerinin emeklerine sağlık” dedi.

Birbirinden güzel eserlerin beğeniye sunulduğu sergiyi Vali Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Vali Yardımcısı Kemal Şahin, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve bazı kurum müdürleri katıldı.

Sergiyi gezen Vali Yazıcı, eserleri yapan öğrenci ve öğretmenlerinden bilgi aldı. Güzel Sanatlar Lisesi’ni önemsediğini belirten Vali Yazıcı, öğrencilerin güzel sanatlar alanında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim-öğretim aldıklarını bildirdi. Yazıcı, “hayatımıza yeni sanatsal ve kültürel renkler katan bu okulumuzun öğrenci ve öğretmenlerinin emeklerine sağlık. Görüyoruz ki bu yıl da çok güzel eserler üretmişler” dedi.

Serginin gezilmesinin ardından müzik öğrencileri tarafından seslendirilen eserleri dinleyen Vali Yazıcı’ya, 12’inci sınıf öğrencisi Ayşegül Uçar tarafından yapılan kendi tablosu hediye edilmesinden sonra TSM korosu tarafından söylenen parçaları dinledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık