Ana Sayfa Yozgat VALİ YAZICI, YERKÖY’DE

VALİ YAZICI, YERKÖY’DE

Vali Abdulkadir Yazıcı, Yerköy’de yapımı devam etmekte olan hükümet konağı ve ilçe emniyet müdürlüğü binalarında incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2014 Perşembe 19:09
VALİ YAZICI, YERKÖY’DE

Vali Abdulkadir Yazıcı, Yerköy’de yapımı devam etmekte olan hükümet konağı ve ilçe emniyet müdürlüğü binalarında incelemelerde bulundu. Yazıcı, ayrıca, Belediye Başkanlığı’na yeniden seçilen Mehmet Ağaoğlu’na da hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu’na çalışmalarında başarılar dileyen Vali Yazıcı, daha sonra yapımı devam etmekte olan Hükümet Konağı inşaatında incelemelerde bulundu. Yazıcı, burada, yüklenici firma yetkilileri ve Kaymakam Nevzat Şengök’den bilgiler aldı.

Hükümet Konağı inşaatının yüzde 50 oranında tamamlandığını vurgulayan Vali Yazıcı, “Toplam 6 kat olacak hükümet konağı bünyesinde kaymakamlık,  sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı, nüfus, tapu, kadastro, ilçe tarım, milli eğitim müdürlüğü ile özel idare birimleri ve sosyal donatılar yer alacak. Proje tamamlandığında hem Yerköy İlçesi prestijli bir binaya kavuşmuş olacak hem de ilçe halkı daha rahat koşullarda, kaliteli bir hizmet alacak” dedi.

Vali Yazıcı, yüzde 75’i tamamlanan ve inşaatı devam etmekte olan Yerköy Emniyet Müdürlüğü inşaatında da incelemelerde bulundu. 5 katlı ilçe emniyet müdürlüğü bünyesinde çalışma ofislerinin yanı sıra toplantı salonu, konferans salonu, kafeterya, fitness salonu, yemek salonu gibi mekânların da olacağını kaydeden Yazıcı, Yerköy ilçesinde önemli bir eksikliğin de gidereceğini söyledi.

Vali Abdulkadir Yazıcı’ya Vali Yardımcısı Adnan Daldal, İl Özel idare Genel Sekreteri Muammer Yanık da eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Yukarı Çık