Ana Sayfa Yozgat ÜYODER'den Öğrencilerin Yanında!

ÜYODER'den Öğrencilerin Yanında!

ÜYODER Başkanı Kazım Emiroğlu Şimşek, amaçlarının Türkiye'nin dört bir yanında eğitim gören Yozgatlı üniversite öğrencilerini bir araya getirip birlik ve beraberlik içerisinde olmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2014 Perşembe 11:02
ÜYODER'den Öğrencilerin Yanında!

ÜYODER Başkanı Kazım Emiroğlu Şimşek, amaçlarının Türkiye'nin dört bir yanında eğitim gören Yozgatlı üniversite öğrencilerini bir araya getirip birlik ve beraberlik içerisinde olmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Dernek olarak iş adamlarıyla görüşüp öğrenciler burs verdiklerini ifade eden Şimşek, "Derneğimiz kurulduğunda 50 üniversite öğrencisine burs verirken, bugün burs verdiğimiz öğrenci sayımız 400'ü geçmiştir. Dernek olarak bütün öğrencilerimize destek olma gayreti içerisindeyiz" dedi.

Üniversiteli Yozgatlılar Derneği (ÜYODER) Yozgat'ta öğrencilerle bir araya geldi. Grand Ser Otel'de düzenlenen toplantıya Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, ÜYODER Başkanı Kazım Emiroğlu Şimşek, İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu, İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Mehmet Deniz ve üniversite öğrencileri katıldı.

Bozok Üniversitesinin kurulduğu 2006 yılından bu yana gelişimini hızlı bir şekilde sürdürdüğünü belirten Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar,"Üniversite merkez kampusumuz Yozgat'ımızın imajıdır. Yozgat'ın şimdiye kadar çıkardığı en önemli marka değeri Bozok Üniversitesidir, bununla gurur duyuyoruz. Üniversite yaşamı sadece diploma almaya yönelik olmamalı, biz gençlerimizi hayata hazırlamak durumundayız ve bunun bilincindeyiz. Dolayısıyla bu tür birliktelikler, dernek faaliyetleri, sivil toplum girişimleri veya öğrenci toplulukları, gelecek yaşamamızda kendi ayaklarımız üzerinde durabilmemiz için önemli deneyimler kazandırıyor. Biz de üniversite yönetimi olarak bu tür etkinlikleri elimizden geldiği kadar destekliyoruz. Üniversitede sadece fakülte yaşamı dersler değil bununla birlikte sosyal ve kültürel anlamda da bilinçlenmek gerekiyor" diye konuştu.

İnsana yapılan yatırım en önemli yatırım olduğunu vurgulayan Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan şöyle devam etti:

"Asıl olan eserlerdir, makamların şerefi insan iledir. Makamların şerefi sandalye değildir. Bu yüzden iyiden yana güzelden yana bir şeyler yapabilmek olmalıdır. Bu yönde gayret gösteren bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Daha önce bu şehre doktor, sağlık il müdürü, milletvekili ve şimdi de belediye başkanı olarak hizmet etme gayreti içerisindeyim. Önemli olan halkımıza kalıcı eserler bırakmaktır. Gençliğimizi çok önemsiyorum. Öğrencilerimize elimizden gelen yardımı yapacağım. Bizi bir araya getiren derneğimize ve yöneticilerine ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardından ÜYODER Başkanı Şimşek, katkılarından dolayı Yozgat Belediye Başkanı Arslan'a, Bozok Üniversitesi Rektörü Uçar'a teşekkür plaketi takdim etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık