Ana Sayfa Yozgat Ünlü Futbolcu Yozgat'ta! Bakın Ne Yaptıracak!

Ünlü Futbolcu Yozgat'ta! Bakın Ne Yaptıracak!

Milli futbolcu Mehmet Ekici, baba ocağı Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesine bağlı Çalapverdi köyünü ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2014 Çarşamba 13:53
Ünlü Futbolcu Yozgat'ta! Bakın Ne Yaptıracak!
Almanya’nın Werder Bremen Takımı’nda top koşturan milli futbolcu Mehmet Ekici, baba ocağı Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesine bağlı Çalapverdi köyünü ziyaret etti. Memleketini ve vatanını unutmayan ünlü futbolcu Mehmet Ekici, köyüne 700 bin liraya mal olacak bir spor salonu yaptıracağını söyledi.

Almanya’nın Werder Bremen takımının vazgeçilmezi ve ay-yıldızlı takımın oyuncusu Mehmet Ekici, dün memleketi Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesine bağlı Çalapverdi köyün ziyaret etti. Akrabaları ve köy halkı tarafından büyük sevgiyle karşılanan Ekici, akrabaları ve köylüleriyle özlem giderdi. Daha sonra Çalapverdi İlköğretim Okulu’nu da ziyaret eden milli futbolcu, okul müdürü Ramazan Yılmaz, öğretmenler ve öğrencilerle bir süre sohbet etti. Köydeki öğrenciler için kapalı spor salonu yaptıracağının sözünü veren Ekici, Çalapverdi köyünden yeni Mehmet Ekici’lerin çıkmasını arzu ettiğini belirterek, “Köyüme modern bir spor salonu yaptıracağım. Uzun süredir böylesi bir yatırımı köyüme kazandırmayı planlıyordum. Nasip bugünmüş. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileriyle de bu düşüncemi paylaştım. Hızlı bir biçimde yer belirlemeleri ricasında bulundum. Yaklaşık 700 bin liraya mal olacak bir proje üzerinde fikir birliği yaptık. Dileğim en kısa sürede spor salonunun yapımına başlamak ve köyümüzdeki kardeşlerimin hizmetine sunmaktır. Spor salonunun adına da benim üzerimde çok emeği olan, çok sevdiğim bir süre önce hakkın rahmetine kavuşan Amcam Tuncay Ekici’nin ismini vereceğim” dedi.

Skorer'in haberine göre, Ekici’nin bu müjdesi Çalapverdi Köyü’ndeki öğrenciler ve köy halkı tarafından büyük bir sevinç ve coşkuyla karşılandı.

Ünlü Futbolcu Ekici, annesi ve babasıyla birlikte daha sonra Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne geçerek İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yıldız ile spor salonunun projesi üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Ünlü Yıldız, Boğazlıyan İmam Hatip Ortaokulu’nu da ziyaret etti. Okul Müdürü Yusuf Büyük’ün davetlisi olarak okula gelen ünlü futbolcunun etrafını saran çocuklar, hatıra fotoğrafı çektirdi.
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ekici, isminin Fenerbahçe’nin transfer listesinde yer aldığı sorusuna, “Werder Bremen ile 2015 yılının ortasına kadar sözleşmem devam ediyor. Dolayısıyla şu an için her hangi bir takımla görüşmem ya da transferim söz konusu değil. Gelecekte ne olur onu da Allah bilir” şeklinde konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık