Ana Sayfa Ekonomi Türkiye’nin ilk Milli parkına özel olarak yapıldı!

Türkiye’nin ilk Milli parkına özel olarak yapıldı!

Çamlık Milli Parkı’nda Tabiat Eğitim Merkezi ve Kafeterya binalarının tamamlandığını bildiren Orman ve Su İşleri Bakanlığı Ankara 9’uncu Bölge Müdürlüğü Yozgat Şube Müdürü Cihan Eğilmez, “bu binalar Yozgat’a mahsus özel olarak çizildi.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2017 Pazar 23:01
Türkiye’nin ilk Milli parkına özel olarak yapıldı!

Aynı binadan Türkiye’de bir ikincisini bulamazsınız. Bu binaların fotoğraflarını Bolu, Ankara İstanbul Şube Müdürlerine gösterdiğimde mest oluyorlar” diye konuştu.

Türkiye’nin ilk Milli Parkı Çamlık’ta, 2015 yılında başlanılan Tabiat Eğitim Merkezi ve Kafeterya binaları tamamlandı.

Binaların kullanım amacı hakkında açıklamalarda bulunan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Ankara 9. Bölge Müdürlüğü Yozgat Şube Müdürü Cihan Eğilmez, binaların Türkiye’de tek olduğunu vurguladı. 

Tabiat Eğitim Merkezi ve Kafeterya binaları hakkında açıklamalarda bulunan Şube Müdürü Cihan Eğilmez, şu bilgileri verdi: “Bu binaların yapımına 2015 yılında başladık, 2016’nın 9. ayı sonu itibariyle de bina yapımlarını tamamladık.  Ancak bu binalar amacına uygun kullanılabilmesininiç dizaynlarının yapılması gerekiyor. Bu binaların bir tanesi Tabiat Eğitim Merkezi olup, bu binada Çamlık Milli Parkının ziyaretçilerine, öğrencilere ve vatandaşlara hem Milli Parkın tanıtımı hem de tabiatın tanıtımı yapılacak. Bir diğeri ise Kafeterya binası olarak kullanılacak. Biz devlet eliyleburayı işletemiyoruz. Onun için kafeteryanın işletmesini biz Yozgat Belediyesine verdik, görüşmelerimiz devam ediyor. İşletmeci ne zaman isterse açılışını gerçekleştirir. Kafeteryamız yaklaşık olarak 630 metrekare alana sahip. Bunun kapalı alanı 230 metrekare. Ayrıca kafeteryanın 400 metrekarelik 3 farklı kotta terası da mevcut. Bu binalar Yozgat’ta tek ve özel olarak çizildi. Aynı binadan Türkiye’de bir ikincisini bulamazsınız. Çünkü bu yerlerin fotoğraflarını ben Bolu, Ankara İstanbul Şube Müdürlerine gösterdiğimde, binalara mest oluyorlar.” 

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Devletin sıcak yüzü esnafın yüzünü güldürdü

Devletin sıcak yüzü esnafın yüzünü güldürdü

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık