Ana Sayfa Güncel Türkiyem TV’de Dursun Erkılıç’la “Medya Medya” başladı

Türkiyem TV’de Dursun Erkılıç’la “Medya Medya” başladı

Gazeteci-Yazar, hemşehrimiz Dursun Erkılıç, Türkiyem TV’de yeni bir programa başladı.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2016 Perşembe 12:45
Türkiyem TV’de Dursun Erkılıç’la “Medya Medya” başladı

Cuma akşamları saat 22.00’de başlayacak ve canlı yayınlanacak programın adı, ‘Dursun Erkılıç ile Medya Medya’ adını taşıyor. Erkılıç, ilk programında medyanın duayen isimlerini konuk etti.

Medyanın sorunları ve çözüm yolları bir televizyon programına konu oldu. Türkiyem TV’nin son döneme damgasını vuran açılımı ve atalımı sürüyor.

 Faruk Mangırcı’nın Genel Yayın Müdürlüğüne getirilmesiyle birlikte birbiri ardına yeni programlarla zenginleşen Türkiyem ekranına bu çerçevede yansıyan programlardan biri de “Dursun Erkılıç ile Medya Medya” programı oldu.

Program Cuma akşamları saat 22.00’de başlıyor ve canlı olarak yayınlanıyor. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin ve Yönetim Kurulunun izni ile Cemiyet binasında gerçekleştirilen programın ilk canlı yayın konukları; mesleğin duayen isimlerinden; Sonsöz Gazetesi Yayın Koordinatörü, Yeniçağı Gazetesi Yazarı ve televizyon programı yapımcısı Orhan Uğuroğlu ile Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı, KON-TV Ankara Temsilcisi ve Akit Gazetesi yazarı Sinan Burhan oldu.

 Orhan Uğuroğlu, Dursun Erkılıç’ın sorularını yanıtlarken, medya dünyasındaki sorunlara ve çözüm yollarına vurgu yaptı ve mesleki analarını izleyicilerle paylaştı. Sinan Burhan ise, televizyonları büyük maddi sıkıntıya sokan Türksat parasıyla ilgili olarak, “Türksat’ın Anadolu kanalları ile dolar üzerinden değil Türk Lirası üzerinden sözleşme yapması” gerektiğini söyledi.

Dursun Erkılıç, program hakkında bilgi verirken, “Amacımız mesleğe gönül vermiş olanlarla ömür vermiş olanları bir tecrübe paylaşımı içinde buluşturmak. Ayrıca, gündelik hayatın bir parçası durumuna gelen medyanın toplum ve birey üzerindeki etkilerini tartışmak” dedi.

YORUMLAR
  • yorum2016-12-18 09:25:01DURSUN ERKILIÇ

    Sevgili dostlarım, kıymetli hemşehrilerim teşekkür edtiyor kolaylık diliyorum. Memlekete selamlar... Dursun Erkılıç

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık