Ana Sayfa Güncel Türkiye birincisi oldu bir teşekkürü çok gördüler

Türkiye birincisi oldu bir teşekkürü çok gördüler

TEOG Sınavı Türkiye Birincisi olan Yusuf Enes Şahingöz isminin telaffuz edilmemesi velileri üzdü. "Beyaz Bayrak" alamadığı polemiğiyle gündeme gelen İMKB Şükran Ana Ortaokulu, TEOG Sınavı'nda Türkiye birincisi çıkardı.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2017 Salı 00:00
Türkiye birincisi oldu bir teşekkürü çok gördüler

120 sorunun tamamını eksiksiz olarak bilen 8'nci Sınıf Öğrencisi Yusuf Enes Şahingöz'ün başarısı göğsümüzü kabartırken, böylesi bir başarının gündeme getirilmemesi ise veliler tarafından büyük tepki topladı.

Şu ana kadar başarı ile ilgili hiç bir açıklamanın yapılmadığını dile getiren veliler, yetkililere seslenerek, "Böylesi anlamlı ve büyük bir başarıyı niçin gizliyorsunuz? Bir teşekkürü çok mu görüyorsunuz" diye sordu.

Eğitimdeki başarı durumu her daim sorgulanan ve diğer ilçelerle kıyaslanan Boğazlıyan, sessiz ve sedasız Türkiye Birincisi çıkardı.

Bir çok okulda eğitimin kan kaybettiği bir dönemde, kıt kanaat imkanlarla ve idareciler, öğretmenler ve okul velilerinin büyük destek ve fedakarlıkları sonucu büyük bir başarıya imza atan İMBK Şükran Ana Ortaokulu 8'nci sınıf öğrencisi Yusuf Enes Şahingöz, Boğazlıyan'ın ve Yozgat'ın gururu oldu.

Bir dönem, "Beyaz Bayrak" alamadığı için eleştirilen Okul Yöneticileri, elde ettikleri başarıyla, görsellikle değil, eğitime tam konsantre olduklarını elde ettikleri başarıyla ortaya koymuş oldular.

BİR TEŞEKKÜR ÇOK GÖRÜLDÜ

Şükran Ana Ortaokulu'nun TEOG Sınavı'nda elde ettiği başarının "Es" geçildiğini, hatta görmezden gelindiğini dile getiren öğrenci velileri, yetkililere sitemlerini iletti.

Bir dönem Havva Gülçin Gültekin vekaleten yürüttüğü ve halen Gökhan Yağmur'un Müdürlüğü'nü yaptığı Şükran Ana Ortaokulu öğrencileri başarıyı buruk bir sevinçle kutladı.

FEDAKARLIK BAŞARIYI GETİRDİ

Öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğinin Türkiye birinciliği getirdiğini ve bunun da devamının geleceğini belirten öğrenci velileri, "İdarecilerimiz başta olmak üzere, öğretmen ve diğer veliler, sınav süresince öğrencilerin üzerine titremişler, hafta sonunda dahi sanki okul varmış gibi büyük özveri ve fedaraklıklar gösterilerek böylesi anlamlı ve manidar bir başarı elde edilmemiştir. Çünkü, hiç bir başarı tesadüfi değildir.

Sayın yetkililer bırakın başarıyı teşfik etmeyi, sosyal medya üzerinden bile bir teşekkürü çok görmüşlerdir.

Bizler, öğrenci velileri olarak başta Türkiye birincisi, Yozgat birincisi ve Boğazlıyan birincisi olan öğrencimiz Yusuf Enes Şahingöz'ü tebrik ediyor, sınava giren tüm öğrencilerimize bundan sonraki sınavlarında başarılar diliyoruz." dediler.

YERKÖY VE SARIKAYA BAKIN NE YAPTI!

Yerköy Kaymakamlığı tarafından TEOG sınavında başarılı olan öğrencilere motivasyon yemeği verildi. Yozgat Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen yemeğe Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, Yerköy Cumhuriyet Başsavcısı Enver Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Halıcı, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program da konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, en güzel toplantıların bu tarz başarıyı ödüllendirmek için yapılan toplantılar olduğunu söyledi.

 Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, ilçede TEOG sınavında ilk 10’a giren öğrencilere akşam yemeği verdi. Yemeğe, Belediye Başkanı Ömer Açıkel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş, İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri, okul müdürleri ve dereceye giren öğrencilerle birlikte aileleri katıldı. Kervan Pide ve Kebap salonunda düzenlenen yemekte öğrencilerin başarılarının ödüllendirilmesi ve diğer öğrencilerin teşvik edilmesi amaçlandığı belirtildi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yozgatlı gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yozgatlı gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık