Ana Sayfa Güncel Türk Eğitim-Sen Yozgat’ta teşkilatlanmaya devam ediyor

Türk Eğitim-Sen Yozgat’ta teşkilatlanmaya devam ediyor

Eğitim kolunda faaliyet gösteren ve son yıllarda örgütlenme açısından önemli adımlar atan Türk Eğitim-Sen Aydıncık ilçesinde temsilciliği dualarla açıldı.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2016 Salı 18:28
Türk Eğitim-Sen Yozgat’ta teşkilatlanmaya devam ediyor

Yönetim Kurulu üyeleri, ilçe temsilcilerinin katılımı ile yapılan açılışta sendika faaliyetleri ve görev süreci boyunca yaptıkları çalışmalardan bahseden Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Seyfi Bayrak, son dönemlerde yaşanılan olayların ardından milli birlik ve bütünlüğün öneminin hem ülke hem de sendikaları açısından daha da arttığına dikkat çekti.

Türk Eğitim-Sen Aydıncık İlçe Temsilciliğinin açılışı Pazar günü Şube Başkanı Seyfi Bayrak’ın yanı sıra Emrullah Özer, Cemil Kaplan, Aydıncık İlçe Temsilcisi Ömer Apak, diğer ilçe temsilcileri ve sendikaya üye eğitimcilerin katılımı ile yapıldı. Yapılan açılışla birlikte temsilciliği bulunmayan ilçe kalmayan ve teşkilatlanma konusunda örnek sendikalardan biri olan Türk Eğitim-Sen için unutulmayacak bir gün yaşadıklarını belirten Şube Başkanı Seyfi Bayrak, Sendikalarının eğitimcilerin güven kapısı olduğunu ifade etti. Üyelerini hiçbir zaman yalnız bırakmadıklarını, sorunlarını çözmek için Genel Merkezle birlikte omuz omuza çalıştıklarını ifade eden Bayrak, son dönemlerde yaşanılan olaylardan duydukları rahatsızlığı da dile getirdi.

“ÜLKENİN GERÇEK SAHİPLERİ BİZLERİZ”

Ülkemizin gerçekten zor günler yaşadığını söyleyen Bayrak, şehitlere Allah’tan rahmet ve milletimize başsağlığı diledi. Bayrak şöyle konuştu: “Allah aziz milletimizin yar ve yardımcısı olsun. Türkiye Kamu-Sen olarak ülkemizin birlik ve beraberliği, bölünmez bütünlüğü için her zaman fedakârlık yaptık. Yine bu uğurda bize düşen görev ne ise aynı şekilde davranıyoruz ve davranmaya devam edeceğiz. Bu ülke bizim. Ülkemizin gerçek sahipleri bizleriz. Bu ülkenin gerçek sahipleri olduğumuz için yaşanılan acılar da bizi doğrudan ilgilendiriyor.  Elbette sevinçleri herkes paylaşır ama mesele acıları da paylaşabilmektir. Mesele bedel ödemeye hazır olmaktır.  Bizim en büyük farkımız budur. Tüm şehitlerimizi minnetle, rahmetle yâd ediyorum.” Sendikacılığın önemine dikkat çeken Bayrak, “Kamu çalışanlarının, haklarını almaktan uzak bir sendikacılık anlayışıyla temsil edildiğini söyleyebiliriz. Biz Türk Eğitim-Sen olarak gerçek anlamıyla sendikacılık anlayışının varlığını devam ettirmesinin mücadelesini vermek zorundayız. Bizim omuzlarımıza yüklenen sorumluluk budur, bunu anlatabilmektir. Biz bunu sağlayabildiğimiz ölçüde başarılı oluruz. Türk Eğitim-Sen’in bu anlayıştan asla vazgeçmeden sendikal mücadeleye hız vermesi, hem kamu çalışanları bakımından önemli sonuçlar doğuracaktır, hem de Türkiye’de gerçek anlamda sendikacılığın varlığının devam etmesi konusunda önemli sonuçlar almamıza neden olabilecektir” dedi. İlçe Temsilcisi Ömer Lütfi Apak’ın konuşmasının ardından temsilcilik binası yapılan duaların ardından hizmete açıldı.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Berhan Şimşek’e cevap

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Berhan Şimşek’e cevap

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık