Ana Sayfa Kültür Sanat Tüm Yozgatlıların gözü burada!

Tüm Yozgatlıların gözü burada!

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT daha şimdiden tanıtım eksikliği çeken illerin gözdesi haline geldi.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2017 Perşembe 13:18
Tüm Yozgatlıların gözü burada!

 26-29 Ocak tarihlerinde 70’in üstünde ülke, 4 bin 500’e yakın uluslararası katılımcı kurum, kuruluş, belde ve il’in katılımı ile  İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Fuara Yozgat Valiliği gözetiminde katılacak olan Yozgat’ın tüm özel yiyecekleri, tescilli markaları, yöresel zenginlikleri başta olmak üzere tarihi ve turistik zenginlikleri beğeniye sunulacak.Yozgat gözünü Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT’e çevirdi.

TÜM ZENGİNLİKLER TANITILACAK

Yerli ve yabancı firma, 70’in üstünde ülke, 200’e yakın belde ve İl’in katılımı ile gerçekleştirilecek olan EMİTT’te Yozgat’a ait taş oymacılık ürünleri, yöresel parmak çörek, uzun kış gecelerinin tartışılmaz çerezi kavurga, Yozgat’la özdeşleşen ve tescillenen testi kebabı, kadınlarımızın  el emeği göz nuru el işleri ürünler gibi yöresel ürünler  beğeniye sunulacak. Bunun yanısıra Kent Tarihi Kitabı, Termal Kent Yozgat Broşürü, Antik kentler Broşürü, Yozgat’ın tarihi turistik ve kültürel değerlerini anlatan Akardion Broşür, altı çeşit afiş ve dört ışıklı panolar sergilenerek ilimiz tanıtılmaya ve anlatılmaya çalışılacak.

STANDA İLGİ ÇEKİLECEK

Fuar süresince İlimiz standında Mahalli sanatçı Erhan Özel’in mini konserleri devam edecek, standa gelen ziyaretçilere ilimizi tanıtan materyallerden oluşan tanıtım  çantaları verilecek. Ayrıca fuar süresince diğer illerin, seyahat acentelerinin, tur operatörlerinin, stantları ziyaret edilerek ilimiz adına tanıtım çantaları bırakılacak.

REKOR KATILIM BEKLENİYOR

 Türkiye turizminin çeşitliliğine destek vermek ve gelen işbirliği taleplerini değerlendirmek adına yeni projelerle gelen 21. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 2017 yılında da geniş bir katılımcı ve ziyaretçi rekoruna imza atmaya hazırlanıyor.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu’nda bayrak değişimi

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu’nda bayrak değişimi

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık