Ana Sayfa Spor Tüm alkışlar Rıza Kayaalp ve Taha Akgül’e

Tüm alkışlar Rıza Kayaalp ve Taha Akgül’e

TRT 1 Ekranlarında Yayınlanan Yarışma Programı Kendi Düşen Ağlamaz’a Katılan Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Milli Güreşçiler Taha Akgül, Rıza Kayaalp ve Serdar Topçu; kazandıkları 200 bin liralık ödülü 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na bağışlayarak bir kez daha alkışı hak ettiler.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2016 Pazar 21:12
Tüm alkışlar Rıza Kayaalp ve Taha Akgül’e

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kendi Düşen Ağlamaz’ın 25 Kasım Cuma gecesi ekrana gelen bölümünde Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Güreşçiler Taha Akgül ve Rıza Kayaalp ile arkadaşları güreşçi Serdar Topçu yarıştı.

MİNDERİN DEVLERİ YARIŞTI

Minderin devleri Taha Akgül ve Rıza Kayaalp, sadece güçleriyle değil, zekâlarıyla da minderde olduklarını ispat ederek, finale kadar ulaşmayı başararak yarışma formatı gereği, final sorusunda sunucu Ertem Şener’in karşısında kapakların üstüne çıktı. Yanlış cevabı verenin kapakların altındaki sulara gömüldüğü yarışmada, doğru cevabı vererek 200 bin liralık ödül kazanan şampiyon güreşçiler, Ertem Şener’i kapağın altındaki içi su dolu havuza gönderdi.

KAMPANYAYA DESTEK

Finale ulaşana dek, elenme ihtimalleri olduğundan dolayı katılma amaçlarını açıklamayan milliler; finalde bileklerinin hakkıyla kazandıkları 200 bin liralık ödülün tamamını Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülen 15 Temmuz Şehitleri Dayanışma Kampanyası’na bağışladı. Türk televizyonculuk tarihinin en büyük ödüllerinden birini kazanarak Cumhurbaşkanlığı Himayesinde başlatılan 15 Temmuz Dayanışma Kampanyasına bağışlayan ekip adına konuşan şampiyon güreşçi Taha Akgül; “Biz buraya hiçbir zaman kendimiz için gelmedik. Maddiyat için de gelmedik. Kazandığımız bu parayı Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu 15 Temmuz Şehitlerine Destek Kampanyası’na bağışlayacağız.” açıklaması ile ödülü bağışlayacaklarını duyurdu.

ZEKALARIYLA DA ÖN PLANA ÇIKTILAR

Stüdyodaki ve ekran başındaki izleyicilerden büyük alkış ve övgü toplayan şampiyonlar, elde ettikleri başarılarda güçlerinin yanında, zekâlarının da etkili olduğunu, sorulara verdikleri yanıtlarla kanıtladılar. Programın sunucusu Ertem Şener, 15 Temmuz Şehitlerini andığı konuşmasında “Ne kadar alkışlasak az. Avuçlarımız patlayana kadar alkışlasak az. 15 Temmuz Şehitlerinin ailelerine buradan selam olsun. Şampiyonlarımıza selam olsun. Rıza ve Taha, sırtınız minder görmesin. Bütün şampiyonluklar sizin olsun” açıklamasını yaptı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık