Ana Sayfa Ekonomi Tüm alkışlar Muhammed Tarık Arslan'a

Tüm alkışlar Muhammed Tarık Arslan'a

Babasının verdiği okul harçlığını harcamayıp dolara çeviren Milli Egemenlik İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Muhammed Tarık Arslan takdiri fazlasıyla hak etti.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2016 Çarşamba 12:22
Tüm alkışlar Muhammed Tarık Arslan'a

 Henüz çok küçük yaşta olmasına rağmen ülkenin içerisinde bulunduğu zor durumdan kurtulması için üzerine düşeni fazlasıyla yapan Arslan’ın bu hareketinin işadamlarına ve dolar babalarına örnek olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı sonrası biriktirdiği 13 Dolar ve 20 Euro’yu bozdurarak Türk Lirasına çevirdi.

TL’YE SAHİP ÇIKTI

Döviz karşısında değer kaybeden Türk Lirasına sahip çıkmak adına 5.sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Muhammed Tarık Arslan, bir ay boyunca babasının verdiği okul harçlığını harcamayıp Dolar ve Euro’ya çevirdi. Bir ay boyunca 13 Dolar ve 20 Euro biriktiren Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına kulak vererek bir kuyumcuya giderek biriktirdiği Dolar ve Euro’yu Türk Lirasına çevirdi.

ÖRNEK TEŞKİL ETTİ

Biriktirdiği Dolar ve Euro’yu Türk Lirasına çevirdiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Arslan, “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı çağrının ardından biriktirdiği Dolar ve Euro’yu Türk Lirasına çevirdim. Şu sözü de çok seviyorum. Ailesiz bir bayrak olur ama bayraksız bir vatan olmaz” dedi. Sorgun’da 25 yıldır kuyumculuk yapan 60 yaşındaki Hüseyin Özdemir ise, 12 yaşındaki Muhammed Tarık Arslan’ın duyarlı hareketinden dolayı gözyaşlarını tutamadı. Özdemir, “Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine biriktirdiği bir dolarları getirip bozdurduğu için Allah razı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

 OĞLUYLA GURUR DUYUYOR

Muhammed Tarık Arslan’ın babası Hüseyin Arslan ise, oğlu ile gurur duyduğunu belirterek “Günlük 5 lira harçlık veriyordum. Bunun 2 lirasını annesiyle gidip dolar yaptırmış. Daha sonra Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine bana Dolar ve Euro’sunu bozdurmak istediğini söyledi. Ben de oğlumla birlikte kuyumcuya gelerek bozdurduk. Bütün herkese örnek olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ta konut satışları neden azaldı? Yılmaz cevapladı

Yozgat’ta konut satışları neden azaldı? Yılmaz cevapladı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık