Ana Sayfa Kültür Sanat Tiyatro Sürmeli yılları eskitiyor

Tiyatro Sürmeli yılları eskitiyor

Tiyatro Sürmeli kuruluşunun 19. Yılında “Benim Adım Elif” adlı tek perdelik buruk güldürü oyunuyla seyirci karşısına çıktı.

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2018 Cumartesi 23:57
Tiyatro Sürmeli yılları eskitiyor

Kurulduğu günden bu yana tiyatroyu Yozgat halkına sevdiren ve benimseten Tiyatro Sürmeli kuruluşunun 19. Yılında “Benim Adım Elif” adlı tek perdelik buruk güldürü oyunuyla seyirci karşısına çıktı. Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Kültür Merkezi Salonunda Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla sergilenen oyun öncekilerde olduğu gibi büyük beğeni topladı. 

Tiyatro severlere yine özel bir oyun ile merhaba diyen Tiyatro Sürmeli Genel Sanat Yönetmeni Soner Tumgan, Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere Yozgat halkına bugüne kadar verdikleri maddi ve manevi desteğe teşekkür etti.
Tumgan, ‘Tiyatro Sürmeli Ailesi olarak 19. Kuruluş yıldönümümüzü kutluyoruz. Mutluyuz, gururluyuz. İnşallah önceki günde yine özel ve güzel bir oyunla seyirci karşısına çıktık. Oyunumuz ücretsiz olarak Haziran ayı içerisinde belirli takvimlerde oynanmaya devam edecek. Tüm tiyatro severleri oyunumuza davet ediyoruz’ dedi.
“Benim Adım Elif” adlı oyunun Genel Sanat Yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu Soner Tumgan yaparken yardımcı rollerde ise Hacı Hatipoğlu, Yiğit Gültekin, Burak Özek ve Büşra Kuş yer aldı.
Teknik ekipte ise Cengiz Akdemir, Faruk Keşke ve Erkan Sevim yer aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık