Ana Sayfa Güncel TİKA’nın yeni başkanı belli oldu, Serkan Kayalar kimdir?

TİKA’nın yeni başkanı belli oldu, Serkan Kayalar kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığına, bir süredir vekaletle yürüten Serkan Kayalar atandığı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2021 Cumartesi 23:12
TİKA’nın yeni başkanı belli oldu, Serkan Kayalar kimdir?

Yeni TİKA Başkanı Serkan Kayalar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada atamaya ilişkin şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Bakanımızın önerisi Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiriyle vekaleten tevdi edilmiş olan TİKA Başkanlığı görevine asaleten atanmamdan dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Rabbim mahcup etmesin; Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanımıza ve devletimize layıkıyla hizmet etmeyi nasip etsin inşallah.”

SERKAN KAYALAR KİMDİR?

2000 yılında İstanbul’da çalışma hayatına başlayan Serkan Kayalar, 2010 yılına kadar özel sektörde uzman ve yönetici olarak çalışmalarda bulunmuştur.

2011 yılında özel sektörden kamu sektörüne geçen Kayalar 2018 yılına kadar TİKA Başkanı Özel Kalem Müdürü olarak görev yapmış, ayrıca bu süre zarfında Başkan tarafından verilen görevler çerçevesinde 2011 yılında kurumun yeniden teşkilatlanması için yürütülen 656 sayılı Kanun Hükmünde Kararname çalışmalarında aktif olarak yer almıştır. Yurt dışında birçok proje ve program yürütmüş, Başkan adına kurum içi proje süreçlerinin takibi ve koordinasyonunda görev almıştır. 2014-2018 yılları arasında Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak da hizmet vermiştir.

Daha sonra Ortadoğu ve Afrika Daire Başkanlığı ile TİKA’nın tüm mühendis ve mimarlarının bağlı bulunduğu Teknik Ofis’ten sorumlu TİKA Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Kayalar, 22 Nisan 2019’da TİKA Başkan V. olarak görevlendirilmiştir.

1980 yılında İstanbul’da doğan Sayın Kayalar, ilk, orta ve lise öğrenimini aynı şehirde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sosyal Antropoloji bölümünden lisans derecesi almıştır.

Serkan Kayalar, evli ve İngilizce bilmektedir.

 

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yozgatlı gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yozgatlı gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık