Ana Sayfa Ekonomi Ticaret Borsaları güç birliği yapacak

Ticaret Borsaları güç birliği yapacak

Konya Ticaret Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk, Boğazlıyan Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2016 Perşembe 22:18
Ticaret Borsaları güç birliği yapacak

 İki kurumun hedeflerine ulaşması için yapılması gereken işbirliğinin konuşulduğu ziyarette konuşan Öztürk, “Konya ve Boğazlıyan’ın ekonomisini tarımsal girdiler ile güçlendiriyor. KTO ve TOBB olarak Boğazlıyan Ticaret Borsası ve Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliğine her zaman hazırız” dedi.

Konya Ticaret Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk, bir dizi ziyaretler için geldiği Boğazlıyan’da Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Akşam saatlerinde gerçekleşen ziyarette Öztürk’ü, Ticaret Borsası Başkanı Harun Halıcı, Meclis Başkanı Tayyar Aksu, Yönetim Kurulu Üyeleri Köksal Ustaoğlu ve Mehmet Aktaş ile Genel Sekreter Ali Ayık karşıladı.

BOĞAZLIYAN HIZLA BÜYÜYOR

 Boğazlıyan’a ilk ziyaretini iki sene önce gerçekleştirdiğini ve ilçenin 2 yıl içerisinde büyük mesafeler kat etmiş olduğunu söyleyen Öztürk, Boğazlıyan’da Konya gibi ekonomisini tarımsal girdiler ile güçlendiriyor. Bu konuda Boğazlıyan Ticaret Borsası ile Ticaret ve Sanayi Odası’yla işbirliğine hazırız” dedi. 

PROBLEMLERİ YERİNDE GÖRÜYORUZ

 Öztürk, konuşmasını daha sonra şöyle sürdürdü: “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız M. Rifat Hisarcık lıoğlu’nun, talimatıyla Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımız tüm Türkiye’yi geziyor. Ben de TOBB Yönetim Kurulu Üyesi olarak Yozgat, Sivas ve Niğde illerini geziyorum. Buralardaki ekonomik meseleler veyahut Odalarımızın ve Borsalarımızın, Odalar Birliğimize ve Hükümetimize ileteceği problemler varsa onları hem yerinde görmek, tespitlerimizi de Başkanımızla paylaşacağız. Boğazlıyan, birçok ilçeye göre ekonomisi güçlü bir ilçe. 2 sene önce bir kez daha gelmiştim. Takdir de ediyorum, nüfusa göre ekonomik gücü iyi, tarım ve ticaret geliri var. Boğazlıyan’da bulunmaktan dolayı da memnunum. Başkanıma, Meclis Başkanıma ve Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ediyorum. Biz, hem Boğazlıyan Ticaret ve Sanayi Odası ile hem de Boğazlıyan Ticaret Borsası ile işbirliğine hazırız. Ekonomisi bir birine benzeyen iki bölge. Konya daha çok tarımsal girdiyle ekonomisini güçlendiriyor. Bu benzerliği Boğazlıyan ilçemizde  de gördüm. Beraber hareket etmek, hem Konya için, hem de Boğazlıyan için olumlu sonuçlar verecektir diye düşünüyorum. Üzerimize düşen bir görev olursa hem Konya Ticaret Odası olarak, hem de TOBB olarak Boğazlıyan Ticaret Borsamıza her zaman yardımcı olmaya hazırız.”

‘İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ’

Konya Ticaret Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk’ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Boğazlıyan Ticaret Borsası Başkanı Harun Halıcı, “Sayın Başkanımız ile işbirliğine her zaman hazırız. KTO ve TOBB ile yapılacak işbirliği sonrasında gerek Borsamızın ve gerekse Boğazlıyan’ımızın büyük mesafeler alacağına inanıyorum” diye konuştu. Halıcı, “Oda yönetimleri halka hizmet makamlarıdır. Bu görevleri yerine getirirken tüm kurumlarla birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi hizmetin kalitesini artıracak en önemli unsurdur” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık