Ana Sayfa Spor TFF'den Şok İstifa! Mehmet Ufuk Özerten Kimdir?

TFF'den Şok İstifa! Mehmet Ufuk Özerten Kimdir?

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 1. Başkanvekili ve İcra Kurulu Üyesi Ufuk Özerten istifa etti. Mehmet Ufuk Özerten Kimdir? İşte Biyografisi..

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2014 Salı 19:22
TFF'den Şok İstifa! Mehmet Ufuk Özerten Kimdir?


İstifa mektubunu TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e sunan Özerten daha sonra Ankara'ya gitti. Ancak Başkan Demirören'in, Özerten'in istifasını kabul etmediği öğrenildi.

Federasyona yakın kaynaklar ise Özerten'in istifasını, "Kırgınlık" diye yorumladı.

Bu kırgınlığın kökleri ise birkaç ay önceye dayanıyor. Bilindiği gibi Özerten, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile TFF binasında bir tartışma yaşamıştı. Bu tartışmadan birkaç gün sonra Aziz Yıldırım'ın TFF binasında Demirören ile yaptığı görüşmeye Özerten katılmamıştı.

Demirören, bu toplantıya katılmamasını 1. Başkenvekili'nden rica etmişti. Özerten o günden bu yana rahatsız olduğu ve bu rahatsızlıktan doğan kırgınlık sonucu istifa ettiği ifade ediliyor.

İŞTE MEHMET UFUK ÖZERTEN'İN BİYOGRAFİSİ

1951 yılında İstanbul'da doğdu. Makine mühendisi olan Özerten, uzun yıllar Ankara Emniyetspor'da yöneticilik yaptı. 1992 yılından beri Futbol Federasyonu'nda çeşitli görevler üstlenen Özerten, son olarak yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürüyordu. Ufuk Özerten, bu görevinden önce Gençlerbirliği Genel Koordinatörlüğü'nü yaptı.

Federasyonun ikinci adamı olan Başkanvekili Ufuk Özerten, görevinden ayrıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili ve İcra Kurulu Üyesi Ufuk Özerten, istifa mektubunu Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören'e sunduktan sonra Ankara'ya gitti. Ancak Başkan Demirören'in Özerten'in istifasını kabul etmediği öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık