Ana Sayfa Güncel Tekerlekli Sandalyede Saatlerce...

Tekerlekli Sandalyede Saatlerce...

Almanya'da tedavi gören Kenan Işık'a eşlik eden kardeşi Cengiz Işık, sanatçının son durumu hakkında bilgi verdi.

Giriş Tarihi: 2 Ağustos 2014 Cumartesi 18:29
Tekerlekli Sandalyede Saatlerce...
Kenan Işık yardımla da olsa ayakta durabiliyor, tekerlekli sandalyede saatlerce oturabiliyor.

Ünlü sanatçı Kenan ışık, Almanya'nın Bodensee Gölü kıyısındaki Allensbach adlı turizm köyünde bulunan Kliniken Schmieder'de tedavi görüyor.

Sanatçı, 21 Mart'ta düşme sonucu beyin kanaması geçirmiş ve aylarca yoğun bakım ünitesinde kalmıştı.

Hürriyet gazetesi ekonomi müdürü ve yazarı Vahap Munyar, Işık'a refakat eden kardeşi Cengiz Işık'a tedaviyle ilgili izlenimlerini sordu. Munyar aldığı cevabı bugünkü yazısında okurlarıyla paylaştı:

TEKERLEKLİ SANDALYEDE SAATLERCE OTURABİLİYOR

"Cengiz Işık, öncelikle Amerikan Hastanesi ndeki tedavi sürecinin önemine vurgu yaptı: - Amerikan Hastanesi'ndeki bakımın ne kadar değerli olduğunu, buraya geldiğimizde Abimin gösterdiği performansla bir kez daha anladık.

Ardından ambulans uçağa değindi: - Sunduğu ambulans uçak için ailemiz adına Sağlık Bakanlığımız çalışanlarına teşekkür ediyorum.

İlk günleri klinikteki ekibin hastayı tanımakla geçirdiğini kaydetti: - Hemen başlanan terapilerde Abimin gücü mükemmel görünüyor. Çok şükür erken rehabilitasyon gerekliliklerine yardımcı olabiliyor.

Bunları şöyle sıraladı: - Abim, yardımla da olsa ayakta durabiliyor, tekerlekli sandalyede saatlerce oturabiliyor, yatakta bisiklete binebiliyor. Eklem terapileri yanında yutkunma terapisine de başlanmış olması büyük önem taşıyor."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık