Ana Sayfa Yozgat TBMM Onur Ödülü Taner Demirer'e

TBMM Onur Ödülü Taner Demirer'e

TBMM 2014 Onur ödülüne Yozgatlı profesör layık görüldü.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2014 Pazartesi 00:03
TBMM Onur Ödülü Taner Demirer'e

Yozgat’ın yetiştirdiği önemli tıp adamlarından biri olan ve bugüne kadar yaptığı başarılı çalışmalarla Dünya çapında tanınan ve birçok ödül alan Prof. Dr. Taner Demirer, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 2014 Onur ödülüne layık görüldü. Türkiye Bilimler Akademisi tarafından aday gösterilen ve ödülünü TBMM’nin 1 Ekimde açılış resepsiyonunda düzenlenecek törenle alacak Prof. Demirer’in böylesine bir onura mazhar olması, Yozgat’ta sevinçle karşılandı.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yozgatlı bilim adamı Prof. Dr. Taner Demirer, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 2014 Onur Ödülü'ne layık görüldü.

TBMM ONUR ÖDÜLÜNÜ ALACAK

Mesleğiyle ilgili üstün hizmetleri ulusal ve uluslar arası platformlarda onaylanmış 103 aday arasında yapılan değerlendirmede 2014 yılı TBMM onur ödülüne layık bulunan Prof. Dr. Taner Demirer’e ödülü TBMM’nin 1 Ekimde açılış resepsiyonunda düzenlenecek törenle verilecek. Prof. Dr. Demirer’in geçen yıl önce YÖK tarafından Türkiye Bilimler Akademisi asil üyeliğine, sonrasında Dünya Akademiler Birliği komisyonuna, ardından Avrupa Bilimler Akademisi ömür boyu üyeliğine seçilmesi ve bu yıl ise 2014 yılı TBMM onur ödülüne layık görülmesi A.Ü Tıp Fakültesi camiası ile Yozgatlılar arasında takdir ve sevinçle karşılandı.

BAŞARILARI REFERANS OLDU

TBMM Kültür Yayın Kurulu Başkanı ve TBMM Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, Tamer Demirer’in ödül verilme gerekçelerini ise şöyle sıraladı: “Başarılarından dolayı uluslararası tıbbi kurumlarda önemli görevlere atanan Prof. Dr. Demirer'in, çok sayıda bilimsel çalışmasının bulunması.Allojeneik ve otolog kök hücre mobilizasyonuna etkili faktörlerin belirlenmesi ile ilgili yaptığı üstün nitelikli çalışmaları. Meme kanserlerinde yüksek doz kemoterapi ve otolog kök hücre naklinin etkinliğini meta-analiz ile değerlendirmek için uluslararası bir çalışma grubu oluşturması. Sağlık Bakanlığı'na bağlı ilk Kemik İliği Transplantasyon Merkezi'ni Ankara Numune Hastanesi'nde 1999'da kurması.

2002'de sağlık alanında TÜBİTAK Bilim Ödülünü alması.”

PROF. DEMİRER: ‘BÜYÜK GURUR DUYUYORUM’

Onkoloji ve Hematoloji hastalıkları alanında Türkiye’nin en yetkin sayılı bilim adamlarından biri olan Prof. Dr. Taner Demirer, TBMM Onur Ödülü'nü kazanması nedeniyle yaptığı açıklamada "Bağımsızlığımızın ve Cumhuriyetimizin sembolü olan yüce TBMM’nin onur ödülünün bana verilmesinden dolayı çok heyecan duydum.Yüce meclisin takdirine mazhar olmak benim için çok büyük bir gurur kaynağıdır" dedi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat ismi nereden geliyor? Yozgat tarihi hakkında genel bilgiler

Yozgat ismi nereden geliyor? Yozgat tarihi hakkında genel bilgiler

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık