Ana Sayfa Güncel Sürek avı bir kez daha gündeme geldi

Sürek avı bir kez daha gündeme geldi

Havaların soğumasının ardından yiyecek bulabilmek için Çamlık çevresindeki yerleşim yerlerine inmesi, bu bölgelerdeki tarım alanlarına zarar verip, araç sürücüleri için ciddi tehlike oluşturmaya başlaması, sürek avını bir kez daha gündeme getirdi.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2017 Perşembe 21:26
Sürek avı bir kez daha gündeme geldi

 Avcılar ve Atıcılar Derneği ile Çevre Orman hem de İl Tarım ve Gıda Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerinin konuyu görüşüp, bu tehdide karşı tedbir alınması için ortak bir karara varması bekleniyor.

Çamlık Milli Parkı ve etrafındaki ormanlık alanlarda yaşayan yaban domuzları hem köylüler hem de Sarıhacılı ve Divanlı yollarını kullanan sürücüler için büyük tehdit olmaya başladı.

TEHLİKE OLMAYA BAŞLADI

Kar yağışının ardından domuz populasyonunun artması, mevcud tehdidi biraz daha arttırdı. Sürüler halinde yollara inerek ihtiyaçlarını karşılamak isteyen hayvanların kaza riskini arttırması, kış aylarında ekili arazileri tehdit eden domuzların oluşturduğu tehlikelerin ciddi boyutlara ulaşmaya başlaması, köylülerin de huzurunu kaçırmaya başladı.

SÜREK AVI DÜZENLENMELİ

Kış ayları geldiğinde hem su, hem de yiyecek ihtiyacını karşılamak için yerleşim alanlarına kadar inen böylece büyük korkuya neden olan domuzların populasyonunun normal seviyeye indirilmesi, insanlar için tehdit olmasının engellenmesi için Çevre Orman hem de İl Tarım ve Gıda Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerinin ortak bir karara varması bekleniyor.

Yabancıların rahatlıkla gelerek sürek avı yaptığı bölgemizde Avcılar ve Atıcılar Derneği ile irtibata geçilerek, Recepli - Divanlı ve Saraycılı köyleri sınırlarında yaban domuzlarına karşı bir sürek avı düzenlenmesi bekleniyor. Aksi takdirde önümüzdeki günlerde domuzların kazaya sebebiyet verdiği, ya da köylüleri yaraladığı haberlerini istemesek de okumak mümkün olabilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık