Ana Sayfa Güncel Sosyal Yardımlaşma Derneği Vakfı Mütevelli Heyeti’ne iki yeni isim

Sosyal Yardımlaşma Derneği Vakfı Mütevelli Heyeti’ne iki yeni isim

Sosyal Yardımlaşma Derneği Vakfı Mütevelli Heyeti’nde görev alacak iki sivil toplum kuruluşu temsilcisi belirlendi.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2016 Cuma 16:28
Sosyal Yardımlaşma Derneği Vakfı Mütevelli Heyeti’ne iki yeni isim

20 temsilci arasında yapılan seçimler sonunda, İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şubesi başkanı Ahmet Topuz ile Yozgat İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Başkanı Şahin Çarkçı, Sosyal Yardımlaşma Derneği Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliğine getirildi.

Yozgat İl Denekler Müdürlüğünce gerçekleştirilen toplantıda dernekler arasındaki sosyal ve kurumsal ilişkiler ve derneklerin yapacakları faaliyetler de konuşuldu.

Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda,  2017 yılında görev yapacak iki sivil toplum temsilcisi yapılan seçimle belirlendi. Dernek genel kurul toplantılarında üyelerin oylarıyla seçilerek iş başına gelen dernek başkanları bu kez, kendileri bir araya gelerek başkanlar arasından Vakıf Mütevelli heyetine üye seçti.

 Yozgat  İl Dernekler Müdür lüğünce, merkez ilçede kurulu ve  faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarını temsilen belirlenen dernek başkanları, SYD Vakfının 2017 yılı faaliyet dönemine görev alacak iki STK temsilcisini seçmek üzere valilik Toplantı salonunda bir araya geldi. Toplam yirmi sekiz dernek ve vakıf temsilcisinin davet edildiği toplantıya 20 temsilci katıldı. Gizli oylama usulüyle yapılan seçim sonunda İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şubesi başkanı Ahmet Topuz ile Yozgat İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Başkanı Şahin Çarkçı, mütevelli, heyeti üyesi olarak seçildi.

Yozgat İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu “ Her yıl yapıldığı üzere 2017 yılı faaliyet döneminde SYD Vakfı’nın mütevelli heyetinde görev alacak iki temsilci üye için yapılan çağrı üzerine, toplantıya 20 kişinin katıldı. Yapılan seçim sonucu ise iki dernek başkanı seçildi” diyerek görev alan üyelere başarılar diledi. Toplantı sonunda söz alan dernek başkanları, il merkezindeki dernek ve vakıfların kurumsal ilişkilerinin daha da geliştirmesi ve kaynaşmanın sağlanması yönünde fikir birliğine vardılar. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık