Ana Sayfa Yaşam Sorgun’da yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı

Sorgun’da yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı

Sorgun’da etkili olan kar yağışının ardından yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için Osmanlı Eğitim Ocakları Sorgun Temsilciliği tarafından doğaya yiyecek bırakıldı.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2016 Pazar 19:46
Sorgun’da yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı

 Kar yağışı sebebiyle yaban hayvanlarının yiyecek bulmakta güçlük çekmesi sebebiyle Osmanlı Eğitim Ocakları Sorgun Temsilciliği üyeleri, kuşlar için 200 kilo buğday, yırtıcı hayvanlar için 150 kilo tavuk ve büyükbaş hayvan kemiği ile 10 çuval ekmeği Sorgun Üçtepeler Tabiat Parkı içerisine bıraktı. Ekipler arazi araçlarının kasasına yükledikleri ekmek, buğday ve hayvan kemiklerini belirledikleri yerlere koydu.

Osmanlı Eğitim Ocakları Sorgun Temsilcisi Hamdi Yüksel, “Kar yağışı nedeniyle beyaz örtüye bürünen doğada yaşayan hayvanlarımıza; vatandaşlarımızdan, esnaflarımızdan topladığımız yiyecekleri buraya bırakıyoruz. Kasaplarımızdan, fırınlarımızdan, fabrikalarımızdan, lokantalarımızdan topladığımız yiyecekleri ise doğa hayvanları için bırakıyoruz” dedi 5 yıldır Sorgun’da sokak hayvanlarını koruyup baktığını söyleyen İsmail Bolat isimli hayvansever vatandaş ise,  “Bu amaçla bir de barınak yaptık. Osmanlı Ocakları Derneği olarak da vahşi hayvanları, doğa hayvanlarını beslemek için böyle bir kampanya başlattık. Havaların soğuk ve don olması nedeniyle hayvanların yem bulması çok zayıf. Yaban hayatı olmazsa diğer hayatlar aksar. Bu hayatın güzel bir şekilde devam edebilmesi için ufakta olsa biz de kampanyaya katkı sağlamak istedik” şeklinde konuştu.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Koronavirüs salgınında hayvanlar unutulmadı

Koronavirüs salgınında hayvanlar unutulmadı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık