Ana Sayfa Eğitim Sorgun’da görev yapan 10 öğretmen İtalya’dan döndü

Sorgun’da görev yapan 10 öğretmen İtalya’dan döndü

Sorgun’da bulunan Yunus Emre Ortaokulu tarafından hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen proje kapsamında kursa katılan 10 öğretmen İtalya’dan döndü.

Giriş Tarihi: 5 Şubat 2017 Pazar 21:14
Sorgun’da görev yapan 10 öğretmen İtalya’dan döndü

Sorgun Yunus Emre Ortaokulu tarafından hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Programı "Etkili İletişim Ve Çatışma Çözümünde Yenilikçi Yöntemler" isimli proje kapsamında kurs programına katılan 10 öğretmen İtalya’dan döndü.

21 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Programı "Etkili İletişim Ve Çatışma Çözümünde Yenilikçi Yöntemler" isimli proje hakkında Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Mehmet Kılıçarslan açıklamalarda bulundu.

İtalya’daki eğitim sistemine dair 10 öğretmenin inceleme fırsatı yakaladığını söyleyen okul müdürü Kılıçarslan, “Öğretmenlerimiz Avrupalı meslektaşlarıyla bir araya gelerek bilgi alış verişinde bulundular. Eğitim programıyla etkili iletişim ve çatışma çözümü konularında sınıf içi ve dışında eksikliklerin giderilmesi için yeni beceriler, yeni teknik ve metot geliştirme becerisi kazandılar.”dedi.

Proje kapsamında bundan sonraki sürece ilişkin bilgiler aktaran okul müdürü Kılıçarslan, kursa katılan öğretmenlerin Sorgun’da bulunan diğer okullardaki öğretmenlere bilgilendirme toplantısı ve atölye çalışmaları hakkında bilgi vereceklerini söyledi.

Kılıçarslan “Bu toplantılarda projemizle ilgili genel bilgilerin paylaşımı ve kurs eğitiminde edinilen bilgi, beceri, kazanımlar aktarılacaktır. Öğretmenlerimizin kurs eğitiminde, gözlemlemelerde ve kıyaslama faaliyetlerinde elde ettikleri tüm kazanımlarını gösteren Europass Sertifikası almışlardır.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık