Ana Sayfa Güncel Sorgun’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Sorgun’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. Yıldönümü Sorgun Belediye Meydanında gerçekleştirilen törenle coşkuyla kutlandı.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2016 Pazartesi 00:54
Sorgun’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. yılı kutlamaları Sorgun Kaymakam Vekili Oğuzhan Sargın’ın makamında tebrikleri kabulü ile başladı, daha sonra Belediye meydanında devam eden kutlamalarda Sorgun Kaymakam Vekili Oğuzhan Sargın, Jandarma Binbaşı Metin Gezer, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, İlçe Emniyet Müdürü Bahadır Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Tören, Türkiye Cumhuriyeti Cumhur Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajının okunması ile başlatıldı.

Törende Konuşan Kaymakam Vekili Oğuzhan Sargın, “Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin sahip olduğu vatan sevgisi, millet sevgisi, bayrak sevgisi, insan haklarına saygı ve adalet gibi köklü devlet gelenekleri ile geleceğe güvenle bakmaktadır. İçinde bulunduğumuz dönem, millet olarak her zamankinden daha çok kaynaşmayı, birlik ve bütünlüğümüze sahip çıkmayı, daha çok çalışmayı ve birbirimizi daha çok sevmeyi gerektirmektedir. Cumhuriyet ilanına karar veren Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tüm üyelerinin, bütün şehit ve gazilerimizi, isimli ve isimsiz tüm kahramanlarımızın aziz hatırası önünde milletçe saygıyla eğiliyoruz. Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyetin ve milletimizin üstün değerleri etrafında dünden daha güçlü bir şekilde kenetlenerek, tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek Vatan anlayışıyla milletçe tek yürek olarak, kardeş kavgası çıkarmaya çalışan fitne, fesat ve şer odaklarına en iyi cevabı veriyoruz. Bu vesile ile tüm halkımızın “Cumhuriyet Bayramını” kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı. Kutlamalar öğrencilerin hazırladığı gösteriler ve Gazilerimize çiçek vermesi ile sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık