Ana Sayfa Yozgat Sorgun ve Akdağmadeni teyakkuz halinde bekliyor!

Sorgun ve Akdağmadeni teyakkuz halinde bekliyor!

Sorgun Belediyesi ve Akdağmadeni belediyesi karla mücadele kapsamında yoğun kar yağışını karşı tüm hazırlıklarını tamamladı.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2021 Çarşamba 19:38
Sorgun ve Akdağmadeni teyakkuz halinde bekliyor!

Sorgun Belediyesi ve Akdağmadeni belediyesi karla mücadele kapsamında yoğun kar yağışını karşı tüm hazırlıklarını tamamladı. Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, belediye olarak araç, gereç ve 40 personel ile kar yağışına hazır olduklarını söyledi.

Sorgun Belediyesi; 2 kepçe, 1 kamyon, 1 tuzlama aracı, 2 greyder, 3 traktör, 60 ton tuz ve kum stokuyla kar yağışına karşı teyakkuz halinde çalışmalarını sürdürüyor.

Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, belediye olarak araç, gereç ve 40 personel ile kar yağışına hazır olduklarını söyledi.

Başkan Ekinci,”Karla mücadelede canla başla çalışan ekiplerimiz araçlarının bakımlarını yaparak özlemle beklediğimiz kar yağışı için hazırlıklarını tamamladı. Yaz aylarında ilçemizde yoğun bir şekilde gerçekleştirdiğimiz alt yapı ve yol çalışmalarımız sonrasında yenilenen yollarımızda karla mücadele çalışmalarının daha hızlı ilerlemesi için de zemin hazırladık. İnanıyoruz ki çalışmalarımız ile siz değerli hemşehrilerimize sıkıntı yaşatmadan, geçen yıl olduğu gibi bu yılda kış sezonunu sorunsuz bir şekilde tamamlayacağız.”diye konuştu.

AKDAĞMADENİ BELEDİYESİ DE KAR YAĞIŞINA KARŞI HAZIR

Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm Dr Nezih Yalçın, 4 Kepçe, 3 Kamyon, 1 Greyder, 3 Traktör ve 40 personel ile hasretle bekledikleri kar yağışına karşı hazır olduklarını belirtti.

Belediye Başkanı Nezih Yalçın, kar yağışını hasretle beklediklerini dile getirerek, “Bu yıl hasretle beklediğimiz kar yağışına her zaman olduğu gibi hazırız. Belediyemiz karla mücadele ekipleri, iş makinelerinin bakımlarını tamamlayarak bu yıl hasretle beklediğimiz kar yağışına hazırlıklarını tamamladı. Yaz sezonunda ilçemizde yoğun bir şekilde gerçekleşen doğalgaz ve alt yapı çalışmaları sonrasında yollarımızda yenileme çalışması yapılırken bir çok yolda da onarım çalışması gerçekleştirdik ve bu yıl ki karla mücadele çalışmalarının daha hızlı ilerlemesi için de zemin hazırladık. İnşallah bu dönemde de halkımızın sıkıntı yaşamasına müsaade etmeden, geçen yıl olduğu gibi aynı şekilde ve kararlılıkla kış sezonunu sorunsuz bir şekilde tamamlayacağız.”ifadelerini kullandı.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat ve ilçelerinde bugün hava nasıl olacak? 26 Ocak 2021 Yozgat ve ilçeleri hava durumu

Yozgat ve ilçelerinde bugün hava nasıl olacak? 26 Ocak 2021 Yozgat ve ilçeleri hava durumu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık