Ana Sayfa Spor Sorgun Belediyespor İle İlgili Çok Konuşulacak Açıklamalar

Sorgun Belediyespor İle İlgili Çok Konuşulacak Açıklamalar

Sorgun Belediyespor’un ligden düşmesinin ardından ilçede ortaya çıkan başarısızlık tablosuna neden olduğu gerekçesiyle suçlanan taraftarlar adına Genç Sorgunlular Taraftar Derneği Başkanı Seyit Küçükkaradoğan bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2015 Çarşamba 08:35
Sorgun Belediyespor İle İlgili Çok Konuşulacak Açıklamalar

Genç Sorgunlular Taraftar Derneği Başkanı Seyit Küçükkaradoğan, bu sezon yaptıkları tüm uyarılara rağmen ortaya çıkan başarısızlık tablosundan kendilerini mesul tutmaya çalışanlara cevap verdi.

Yaşanılan onca olumsuzluğa rağmen takımın yanında olduklarını, iç saha deplasman demeden tribünlerdeki yerlerini alarak Sorgun Belediyespor’a olan aşklarını gösterdiklerini belirten Küçükkaradoğan, “Sonuçta bu futbolcuları TFF’nin web sitesi üzerinden bulup buluşturup Sorgun’a getiren yönetim değil midir? Asıl suçlu yönetim ve futbolculardır” dedi.

Sorgun Belediyespor’un ligden düşmesinin ardından ilçede ortaya çıkan başarısızlık tablosuna neden olduğu gerekçesiyle suçlanan taraftarlar adına Genç Sorgunlular Taraftar Derneği Başkanı Seyit Küçükkaradoğan bir açıklama yaptı.

“HEP YANLARINDA OLDUK”

Sorgun Belediyespor’un başarılı olması için üzerlerine düşen görevleri yapmaya çalıştıklarını, zaman zaman yaşanılan bazı tatsız olayları unutarak yollarına devam ettiklerini belirten Küçükkaradoğan, şu açıklamaları yaptı: “Genç Sorgunlular Taraftar Derneği olarak kar kış, yağmur çamur, uzak yakın demeden her zaman takımımızın yanında olup onlara destek olduk. Sezonun henüz ikinci haftasında Yozgat Bozok Stadyumunda oynadığımız Aksaray maçında "Taraftar burada yönetim nerede?" tezahüratlarından dolayı yanlış anlaşıldığımızı düşünüyorum. Amacımız takımın henüz lig başındayken kötü gidişatını duyurmaktı. 

 “DÜŞÜRÜLMEYECEK DENİLMİŞTİ”

İstediğimiz sonuçları alamadığımız için İlhan Hoca ile görüşmeler yaptık. İlhan Hoca bizden destek istedi, istenilen desteği verdik. Hacılar maçından sonra İlhan Hoca istifa etti gitti. Biz buradaydık! Feridun Hoca ile takım biraz toparlandı. Sivas’taki lig sonuncusu Sivas Cumhuriyet Üniversitesi takımına yenilginin ardından yönetimle aramızda geçen tartışma sebebiyle desteğimizi yine de devam ettirdik. Taraftarlar Derneğimizde Belediye Başkanımız Ahmet Şimşek, Belediye Başkan Yardımcımız Hikmet Vural, Yöneticiler Nihat Künbetli ve Fatih Çilibiş, Teknik Direktörümüz Feridun Dündar ve Genç Sorgunluların katıldığı bir toplantıda takıma 5 futbolcu alınacak takım küme düşürülmeyeceği belirtilmişti. 

BAŞARISIZLIĞIN SORUMLUSU BİZ DEĞİLİZ

Biz de Belediye Başkanımızın bize vermiş olduğu bu söze istinaden takımımıza her zaman olduğu gibi o günden sonra da desteğimizi sürdürdük. Ancak saha içerisinde bazı futbolcuların vurdumduymaz tavır ve hareketleri biz taraftarlar tarafından eleştirildi. Ancak burada sanki saha içerisindeki futbolcuların hiçbir suçu yokmuş gibi gösterilip suç yine biz taraftarlarda arandı. Hiç kimse suçu futbolcularda aramazken sürekli olarak tribünlerde aradılar. Yönetim sürekli olarak suçu biz taraftarlarda ararken, neden suçu kendilerinde ve futbolcularda aramıyorlar. Sonuçta bu futbolcuları TFF’nin web sitesi üzerinden bulup buluşturup Sorgun’a getiren yönetim değil midir? Asıl suçlu yönetim ve futbolculardır. Yönetimimizin artık bu saatten sonra o koltukta oturmaları bile doğru değil. 50 bin nüfuslu bir ilçenin kaderiyle oynadılar. Artık söylenecek hiçbir şey kalmadı. Takımımız önümüzdeki sezon Yozgat Amatör Liginde mücadele edecek.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık