Ana Sayfa Eğitim Sorgun Belediyesi'nden öğretmenlere küçük bir jest!

Sorgun Belediyesi'nden öğretmenlere küçük bir jest!

Yozgat eğitiminin bir adım ileriye gitmesi için gecelerini gündüzlerine katan öğretmenlere, Sorgun Belediyesi güzel bir sürpriz yaptı.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2016 Salı 21:56
Sorgun Belediyesi'nden öğretmenlere küçük bir jest!

 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenler onuruna verilen yemekte öğretmen, veli ve öğrenci işbirliğinin en güzel örneklerine imza atan Belediyenin bu jesti eğitimcileri fazlasıyla memnun etti.

Sorgun Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İlçe merkezi, kasaba ve köy okullarında görev yapan ve emekli olmuş yaklaşık 250 öğretmen onuruna yemek düzenledi.

Sorgun Belediyesi tarafından Safa Sorgun Otelde gerçekleştirilen akşam yemeğine Çekerek Kaymakamı Sorgun Kaymakam Vekili Mesut Tabakçıoğlu, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Metin Gezer, İlçe Emniyet Müdürü Bahadır Özdemir, Milli Eğitim İlçe Müdürü Hüseyin Ekinci, Merkez ve Köy okullarında görev yapan öğretmenler, emekli öğretmenler ve aileleri katıldı.

Yemekten sonra konuşan Kaymakam Vekili Mesut Tabakçıoğlu, öğretmenlik mesleğinin dünya üzerindeki en kutsal mesleklerden biri olduğunu söyledi ve tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

GELECEK ONLARA EMANET

Böylesi anlamlı bir günde bir araya gelmekten son derece mutlu olduklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Şimşek de, “Bu ülkeye güven veren, geleceğimizi emanet ettiğimiz bir nesil inşa eden bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Eğitimine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize de sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyorum. Öğretmenlik mesleği bana göre emekli olunabilecek bir meslek değil öğretmek ve öğrenmek hayatın her noktasında var olan ve asla son bulmayacak bir meslektir, öğretmenliği hayat gayesi edinen siz değerli öğretmenlerimiz ise inanıyorum ki bilinçli, özgüveni yüksek, vatanına milletine sevgi dolu, geçmişini unutmayan ve geleceğe umutla sarılan nesiller yetiştiriyorsunuz. Gözümüz hiç arkada değil. Bu vesile ile hayatını kaybeden bütün eğitim camiası çalışanlarını ve öğretmenlerimizi de rahmetle, saygıyla ve şükranla anıyorum.  Öğretmenlik gönülden yapılan bir meslektir. Öğretmenlerimiz, ülkemizin geleceğini gönülden şekillendirenlerdir. Elleri öpülesi öğretmenlerimiz bizim annemiz, babamız, dostumuz, arkadaşımız kısaca her şeyimizdir.” şeklinde konuştu. Günün anısına emekli olan öğretmenlere hediye takdim eden Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, sağlıklı, mutlu, huzurlu bir hayat temennisinde bulundu.

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR

 Yemek programına katılan öğretmenler ise bu nazik davetinden dolayı Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’e teşekkür etti. Program sonrasında Çekerek Kaymakamı Sorgun Kaymakam Vekili Mesut Tabakçıoğlu, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Metin Gezer, İlçe Emniyet Müdürü Bahadır Özdemir, Milli Eğitim İlçe Müdürü Hüseyin Ekinci davete katılan öğretmenlere çiçek vererek tekrar günlerini kutladılar. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık