Ana Sayfa Spor Son Söz Dursun Uyar'ın!

Son Söz Dursun Uyar'ın!

Takımın kaderini belirlemek adına ilk önemli birlikteliğin bugün yapılması bekleniyor.

Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2014 Çarşamba 10:23
Son Söz Dursun Uyar'ın!
Üçüncü Lig’den bariz yönetimsel hatalar nedeniyle Bal Ligi’ne düşen Yimpaş Yozgatspor’un kaderini belirlemek için ilk toplantının bugün yapılacağı öğrenildi. Haftasonu yapılacak bir düğün törenine katılmak üzere Yozgat’a gelen Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar’ın kurmayları ile birlikte takımın durumunu masaya yatırıp, almak isteyenlere yönelik verilecek cevabın ne olacağını belirlemesine kesin gözüyle bakılıyor.

Yimpaş Yozgatspor’un geleceğine yönelik belirsizliğin ortadan kalkması ve camianın beklentilerinin bir an önce karşılığını bulması için Yimpaş Holding Yönetimi’nin konuyu bugünden itibaren gündemine alması bekleniyor.

İLK GÖRÜŞME BUGÜN

Kulübü şirketin ödeyeceği borçlar dışında devralmak için girişimlere başlayan oluşumun yaptığı açıklamanın ardından Yimpaş Holding’in tavrının ne olacağına yönelik soru işaretleri büyük ihtimalle bu hafta içerisinde büyük ölçüde çözümlenecek. Sportif faaliyetlerden çekilme kararı alacağı kuvvetle muhtemel olan şirketin takımın en iyi şekilde arzının yapılması için hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmayacağı ve bu konuda yapılan girişimlerin de sıkıntı yaşamaması için bir an önce bu belirsizliğe son verme eğilimi içerisinde olması, Yozgatspor’un geleceği adına olumlu gelişmelerin yaşanması için bir şans olarak değerlendiriliyor.

SON SÖZ DURSUN UYAR’IN

Yimpaş Yozgatspor’un 17 senedir sponsorluğunu yapan ancak son dönemlerde yaşanılan mali sıkıntılar nedeniyle beklenilen ölçüde destek veremeyen ve artık sportif faaliyetlere nokta koymak isteyen şirketin kesin kararını hiç kuşkusuz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar verecek. Kulübü devralmak isteyen oluşumla bir araya gelip gelmeyeceği şu an için kesin olarak bilinmeyen Uyar, kurmayları ile yapacağı toplantının ardından bu konudaki nihai kararını açıklayacak. Ancak şu an için en büyük belirsizlik şirketin mevcut borçlarının nasıl ve ne şekilde ödeneceği konusunda yoğunluk kazanıyor. Mali sıkıntıları bulunan şirketin 3.9 milyonluk borcu kapatmadan devri nasıl yapacağı ise henüz bilinmiyor.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık