Ana Sayfa Ekonomi Soğuk hava Yozgat'ta köylüleri çileden çıkardı!

Soğuk hava Yozgat'ta köylüleri çileden çıkardı!

Yozgat'ta herkes tarafından bilinen ve Salı günleri kurulan yöresel ürünlerin satıldığı köylü pazarında tezgah açan köyüler isyan ederek iş dolayı dertlendi.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2017 Çarşamba 10:52
Soğuk hava Yozgat'ta köylüleri çileden çıkardı!

Yozgat’ın çevre köylerinde üretilen hayvansal gıdalar ile sebzelerin satıldığı Köylü Pazarı, soğuk hava nedeniyle ilgi görmüyor. Pazarcılar havaların soğumasıyla birlikte pazarda müşteri potansiyelinin düştüğünü ve iş yapamadıklarını ifade ediyor. 

İşlerin soğuk hava nedeniyle iyi olmadığını söyleyen esnaf Gülsüm Yüzer, “Saraykent’in Altınsu Köyünden yaklaşık 40 km’lik yoldan her hafta pazara geliyorum. Satış yapamıyorum, yol paramı dahi zor çıkarıyorum. Satışlarımız iyi değil. Vatandaş kış aylarında köylüden bir şey almıyor” dedi.

 VATANDAŞ GELMİYOR

 Yozgat’ın Recepli Köyünden geldiğini ifade eden diğer bir esnaf Osman Karahasan ise “Soğuk hava satışlarımızı olumsuz yönde etkiledi. Vatandaş pazara gelmiyor. O nedenle de iş olmuyor. Peynir, süt, yoğurt, bal satıyorum. Ürünlerimiz hem organik hem de hesaplı. Ürünlerimiz marketlerde satılan ürünlerden en az 5 lira daha aşağıda ama vatandaşımız soğuk hava nedeniyle bizi tercih etmiyor. Satış yapamıyoruz” diye konuştu.  Yozgat’ın Kuşçu Köyünden sabah saat 07.00’da pazara geldiğini söyleyen Osman Gülcü ise şunları söyledi: “Pazara getirdiğim yoğurt ve sütün akşama kadar ancak 10 kovasını satabiliyorum.  Soğuk havalar satışlarımızı olumsuz etkiliyor. Yoğurdun kovasını ve sütün 5 kilosunu 10 liraya veriyorum. Ancak havalar soğuk olduğu için vatandaş pazara gelmiyor. Biz de istediğimiz satışı yapamıyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık