Ana Sayfa Ekonomi Şimdi ev almanın tam zamanı!

Şimdi ev almanın tam zamanı!

Bankaların kredi faiz oranlarını yükseltmesiyle birlikte konut fiyatlarında gözle görülür bir düşüşün yaşandığını söyleyen Emin Emlak ve İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Sarıkaya emlak sektörüne dair çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2018 Salı 21:50
Şimdi ev almanın tam zamanı!

Emin Emlak ve İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Sarıkaya, vatandaşların yatırım yaparken, korkmaması gerektiğinin altını çizerek yatırımlarına devam etmeleri çağrısında bulundu.

YATIRIM YAPMANIN TAM ZAMANI!

Gayrimenkule yapılan yatırımın hiçbir zaman vatandaşları zarar ettirmediğini vurgulayan Sarıkaya, şimdi yatırım yapmanın tam zamanı olduğunu söyledi.

Türkiye ekonomisinin en büyük yapı taşlarından birinin inşaat sektörünün olduğunu dile getiren Sarıkaya, “İnşaat maliyetleri ve işçilik fiyatlarında artış yaşanmasına rağmen birçok inşaat yatırımcısı bu durumu sırtlandı ve fiyatlarına yansıtmadı.  Bu gelişmeler gözlemlendiğinde; yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımız için en uygun zaman dilimi olduğunu belirtmemizde fayda var. İnşaat malzemelerinde ki maliyet rakamları sektöre yansımadı. Bu durum; yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımızın korkmadan ve çekinmeden yatırım yapabilmeleri için bir fırsat. Tabi ki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli tutumu, hükümetimizin verdiği olağanüstü kararlar alım satımlardaki hareketliliğin devamını sağladı" dedi.

FAİZ YÜKSELDİ, ALIM-SATIM HAREKETLENDİ

Baknalardaki faiz oranlarıyla ilgili de bir değerlendirmede bulunan Emin Emlak ve İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Sarıkaya, “Bankalar faiz oranlarını yükseltti. Vatandaşlarımıza yansıyan bu karamsar hava, iyimser bir havaya dönüştü. Bankaların kredi faiz oranları yükselince emlak sahipleri konut fiyatlarını düşürdü. Bu da piyasaya canlılık kattı. Alım satım hareketlendi. Çok daha iyi günler bizi bekliyor” diye konuştu.

YATIRIMCIYI TEŞVİK EDECEK

Konut kredilerindeki faiz oranlarının yükselmesinin yatırımcıyı ev almaya teşvik edeceğini “Bu pahalılıkta be nasıl ev sahibi olacağım” diyen yatırımcı için umut olacağını söyleyen Sarıkaya, “Piyasalarda yaşanan bu durumu vatandaşlarımızın fırsata dönüştüreceği kanaatindeyim. Ayrıca bu fırsatı değerlendiren yatırımcıların sektörümüzü de hareketlendirmesini bekliyoruz.” Dedi.

YOZGAT’TA EMLAK PİYASALARINDA SON DURUM

Yozgat’taki emlak piyasasına dair son durumu değerlendiren Sarıkaya, konut alım-satımı noktasında arz ve talep dengelerinde her hangi bir sorunun olmadığını, her bütçeye ve göre konutların mevcut olduğunu söyledi.

Kiralık konut piyasasında aynı dengenin burada geçerli olmadığının altını çizen Sarıkaya, “Kiralıklarda biraz arz talep dengesizliği var. Kiralık ararken vatandaşlar biraz zorlanıyor. Nihayet bulunuyor ama vatandaşlar konuta yatırım yaparlar ise, kiralığı da o anlamda rahatlatırız” diye bitirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık