Ana Sayfa Yaşam Şimdi düğün zamanı

Şimdi düğün zamanı

Onbir ayın sultanı Ramazan’ın yaz aylarına denk gelmesi evlilik hazırlığı yapan çiftleri çıkmaza soktu. Eskiye nazaran birkaç nikahın kıyıldığı, düğünlerin yapıldığı Ramazan ayının bitmesi ile birlikte Yozgat’ta tam anlamıyla patlama yaşanmaya başladı. Her mahallede en az 10 düğünün yapıldığı, salonların mevcut yoğunluğu karşılayamaz hale geldiği Yozgat’ta önümüzdeki haftadan itibaren sayının üç kat yükselmesi bekleniyor.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2017 Çarşamba 15:55
Şimdi düğün zamanı

Ramazan ayının girmesi ile birlikte bıçak gibi kesilen düğünler henüz bayram bitmeden başlayınca vatandaş şaşkına döndü.

ÇİFTLER SIRAYA GİRDİ

Düğünlerini Ramazan ayına denk gelmesini istemeyen çiftlerin büyük bir kısmı düğünlerini Ramazan ayından önce yaparken bir kısmı da Ramazan’dan sonraya bıraktı. Yozgat Belediyesi Evlendirme Memuru Ömer Duyar, Ramazan ayının tam yaz mevsiminin ortasına geldiğini belirterek, “Yozgat’ta genelde düğünler yaz aylarında yapılır. Fakat Ramazan ayı da yaz mevsimine geldiği için evlenecek çifter düğünlerini büyük ölçüde Ramazan ayının sonrasına bıraktı” dedi.

 PATLAMA YAŞANIYOR

Düğün salonu işletmecileri de Ramazan ayında hiç düğün olmadığını, ancak mübarek ayın bitmesiyle birlikte inanılmaz bir yoğun yaşamaya başladıklarınıbelirterek, “Yozgat’ta düğünler genelde Cumartesi ve Pazara denk getirilir. Ancak Ramazan ayı nedeniyle biriken düğün sayısı nedeniyle hafta içinde de düğün yapmak artık normal oldu” dediler.

Havaların iyi gitmesi halinde Eylül ayının sonuna kadar bu yoğunluğun sürebileceğine değinen emniyet yetkilileri de özellikle müzik seslerinin ayarlanması, zamanında müziğin kapatılması konusunda düğün sahiplerini uyardılar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık