Ana Sayfa Güncel Şehit Polis Adem Cankurtaran'ın ismi burada yaşayacak!

Şehit Polis Adem Cankurtaran'ın ismi burada yaşayacak!

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nce TOKİ Ortaokulu’na Z tipi zenginleştirilmiş kütüphane yaptırıldı.

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2017 Pazar 22:25
Şehit Polis Adem Cankurtaran'ın ismi burada yaşayacak!

 Şehit Polis Adem Cankurtaran’ın ismi verilen kütüphaneye ayrıca bin adet hikaye ve roman ağırlıklı kitap hediye edildi. Şehidin isminin ve resminin yeraldığı tabela kütüphanenin girişine asıldı.

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nce yürütülen Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında hayata geçen ‘Bozok’tan Yeşeren Umutlar-2’ Projesi hız kesmeden devam ediyor.

Proje faaliyetlerinden biri olan, öğrencilerin kütüphaneler ve kitaplardan faydalanabilmesi, kendilerine ve kendilerinden sonra okullarına devam edecek öğrencilere ulaştırılması amacıyla TOKİ Ortaokulu’na Z tipi zenginleştirilmiş kütüphane yaptırılmış ve yaptırılan kütüphaneye şehidimizin adını yaşatmak amacıyla Şehit Polis Adem Cankurtaran’ın ismi verildi.

Ayrıca 1000 adet hikâye ve roman kitabı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından alınarak oluşturulan kütüphaneye hediye edildi. Şehit adına isim ve resminin yer aldığı tabela yaptırılarak, kütüphanenin girişine asıldı.

ŞEHİT AİLESİ ÇOK MUTLU OLDU

Kütüphane açılışına Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu adına üçüncü sınıf emniyet müdürü Ayşe Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü  Saim Kuş ve Şehit Adem Cankurtaran’ın ailesi ve öğrenciler katıldı.

Öğrenciler şehit ailesine çiçek takdim ederken, etkinlikte duygulanan şehit yakınları İl Emniyet Müdürlüğü’nce yaptırılan kütüphaneye, şehit adının verilmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek teşekkürlerini sundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık