Ana Sayfa Sağlık Şehir hastanesinde Avrupa havası

Şehir hastanesinde Avrupa havası

142.000 m2 kapalı alana sahip olan hastane, bahçe dizaynı, bina düzeni, yürüyen merdivenleri ile Yozgat’ta Avrupa havası estiriyor.

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2017 Cuma 10:26
Şehir hastanesinde Avrupa havası

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı 475 yataklı otel konforunda hizmet veren Yozgat Şehir Hastanesi bina ve hizmet kalitesi nedeniyle özel hastane algısı oluşturuyor.

142.000 m2 kapalı alana sahip olan hastane, bahçe dizaynı, bina düzeni, yürüyen merdivenleri ile Yozgat’ta Avrupa havası estiriyor. Şehir Hastanesi özel hastaneleri aratamayacak devlet hastanelerinden ilkini oluşturuyor.
Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca“ Yozgat Devlet Hastanesi, yeni yapılan Yozgat Şehir Hastanesine taşınmasıyla sadece isim değişikliğine uğramış, işleyiş yine devlet hastanesindeki gibidir. Şehir Hastanemiz kamuya ait hastane olduğunu bir kez daha belirtmek isterim.

Muayene ücretlerinde bir değişiklik bulunmamaktadır. Yaptığımız iş özelleştirme değil; vatandaşlarımızın 5 yıldızlı otel konforundaki hastanelerde daha kaliteli sağlık hizmeti alabilmesi için özel sektörün gücünden yararlanmaktır. Özel sektörden hizmet alımı devlet hastanelerinde yapılan bir uygulamadır. Özel sektör hizmet alımı hastanenin devlete ait olduğu gerçeğini değiştirmez. Tüm Yozgat halkımıza Yozgat Şehir Hastanesinin hayırlara vesile olmasını diler, tüm gönül rahatlığı ile hastanemizden sağlık hizmetlerinden yararlanabileceklerini hatırlatmak isterim. Halk arasında bir laf vardır Allah kimseyi hastaneye düşürmesin ama hastanesiz de bırakmasın. Hastalarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık