Ana Sayfa Yozgat Şehidin babasından Yozgat’a çağrı

Şehidin babasından Yozgat’a çağrı

Kuzey Irak ‘ta 18 yıl önce PKK terör örgütü üyelerine yönelik düzenlenen operasyonda şehit düşen Tankçı Er Ali Salmanlı’nın Yerköy İlçesinde yaşayan babası Yıldırım Salmanlı, oğlunun adının ilçede bir okula verilerek yaşatılması için çaba gösteriyor.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2016 Pazar 12:21
Şehidin babasından Yozgat’a çağrı

 Yerköy Kaymakamlığı, belediye başkanlığı, ilçe milli eğitim müdürlüğü ve en son yaklaşık 2 ay önce Yozgat Vali Yardımcısı ile görüştüğünü henüz bir netice alamadığını belirten Salmanlı’nın bu isteğinin yerine getirilmesi bekleniyor.

Şehit isimlerinin okul, mahallelere verilmesi, son dönemlerde bunun yaygınlaşmasına rağmen Yıldırım Salmanlı, halen girişimlerine karşılık alamadı.

5 YILDIR MÜCADELE EDİYOR

Yaklaşık 5-6 yıldır oğlunun adının bir okula verilmesi için mücadele ettiğini belirten Şehidin babası Salmanlı, Yerköy Kaymakamlığı, belediye başkanlığı, ilçe milli eğitim müdürlüğü ve en son yaklaşık 2 ay önce Yozgat Vali Yardımcısı ile görüştüğünü henüz bir netice alamadığını söyledi. Yerköy Karaşar Mahallesinde yaşayan Şehit Ali Salmanlı’nın babası Yıldırım Salmanlı, oğlunun vatanı için şehit düştüğünü gerekirse kendi canını da bu uğurda feda etmeye hazır olduğunu ifade ederek, “ Oğlumun adının bir okula verilerek yaşatılmasını istiyorum. Oğlum 1998 yılında Kuzey Irak’ta terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda şehit oldu. Oğlum bu vatan uğruna canını verdi. Gerekirse bu uğurda benimde canım feda olsun.

İSMİ OKULDA YAŞASIN

Yaklaşık 5-6 yıldır oğlumun adının bir okula verilmesi için mücadele ediyorum, ama bugüne kadar bir sonuç alamadım. İlçe kaymakamlığımıza, milli eğitime, belediye başkanlığına ve en son iki ay önce vali yardımcısıyla görüştüm. Şuana kadar da her hangi bir gelişme olmadı. Bu konuyla alakalı başbakanımız ve cumhurbaşkanımızın şehit isimlerinin bölgelerindeki okullara verilmesi yönünde açıklamaları da var. Ben yetkililerimizden, başbakanımızdan ve cumhurbaşkanımızdan oğlumun isminin bir okula verilmesi konusunda yardımlarını bekliyorum” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık