Ana Sayfa Yozgat Seferihisar'da Muhteşem Yozgatlılar Gecesi

Seferihisar'da Muhteşem Yozgatlılar Gecesi

Seferihisar Belediyesi ve ilçedeki hemşehri dernekleri ortaklığıyla düzenlenen “Kültürler Buluşması” Yozgatlılar Gecesi’yle başladı.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2014 Pazartesi 14:30
Seferihisar'da Muhteşem Yozgatlılar Gecesi

Seferihisar Belediyesi ve ilçedeki hemşehri dernekleri ortaklığıyla düzenlenen “Kültürler Buluşması” Yozgatlılar Gecesi’yle başladı.

5. Kültürler Buluşması, Şehitler Çeşmesi önünde oluşturulan ve renkli görüntülere sahne olan kortej yürüyüşüyle başladı. Yürüyüş, etkinliğin gerçekleşeceği pazar yerinde tamamladı. İlk gece, ev sahibi olan Yozgatlılar’ın meşhur “arabaşı çorbası” ikramıyla başladı. Geceye Seferihisar Kaymakamı Resul Çelik, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Yozgat İl Dernekleri Ankara Başkanı Ahmet Koç, Ege Bölgesi Yozgatlılar Dernek Başkanı Ahmet Altunbaş, Seferihisar Yozgatlılar Derneği Başkanı İbrahim Çetiner, Yozgat’tan gelen misafirler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sunuculuğunu Yozgatlı Gazeteci-Yazar Rıfat Çakır’ın yaptığı gecede, açılış konuşmasını yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, “5 yıldır Seferihisar'da hep birbirimizle kucaklaşıyoruz, ne kadar zengin olduğumuzu görüyoruz. Türkiye'ye çok güzel mesajlar vermeye, örnek olmaya devam edeceğiz.” dedi. Seferihisar Yozgatlılar Derneği Başkanı İbrahim Çetiner, tüm Seferihisarlılara “hoş geldiniz” diyerek, “5 yıldır belediyemiz öncülüğünde bu etkinliği yapıyoruz. Bu ilçede barış içerisinde yaşıyoruz. İnşallah bu etkinlik daha uzun yıllar devam edecek.” şeklinde konuştu.

Yozgatlılar Gecesi Müzik öğretmeni Dilek Güney ve öğrencilerinin hazırladığı, Seferihisar Çocuk Belediyesi ekiplerinin danslarıyla süslenen “Türkü Gecesi”yle başladı. Halk ozanları Nevruz Ali Çiçek, Turgut Yılmaz ve Yozgatlı yerel sanatçı Selda Avcı konseriyle devam etti. Gecenin sonunda tüm dernek başkanları ve protokol birlikte Yozgat’ın meşhur testi kebabını kırdı. Seferihisar Kültürler Buluşması sırasıyla Afyonkarahisarlılar, Doğu ve Güneydoğu Anadolular Birliği, Karadenizliler Derneği, Tokatlılar Gecesi ve Ahıska ve Kafkas Türkleri geceleri düzenlenecek.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat ve ilçelerinde bugün hava nasıl olacak? 26 Ocak 2021 Yozgat ve ilçeleri hava durumu

Yozgat ve ilçelerinde bugün hava nasıl olacak? 26 Ocak 2021 Yozgat ve ilçeleri hava durumu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık