Ana Sayfa Ekonomi Şefaatli'nin yüzü Karanlıkdere Vadisi'yle gülecek!

Şefaatli'nin yüzü Karanlıkdere Vadisi'yle gülecek!

Şefaatli’de bulunan Karanlıkdere Vadisindeki üzüm bağlarını geliştirmek amacıyla 23-25 Kasım tarihlerinde Denizli’ye gezi düzenlendi.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2016 Pazartesi 15:39
Şefaatli'nin yüzü Karanlıkdere Vadisi'yle gülecek!
Vali Kemal Yurtnaç öncülüğünde gerçekleştirilen inceleme gezisine, Şefaatli Kaymakamı Çağlayan Aydın, Belediye Başkanı Zeki Bozkurt ve Karanlıkdere’de üzüm bağı bulunan 15 çiftçi katıldı.   Karanlıkdere projesinin hayata geçirilmesi için öncülük yapan Vali Kemal Yurtnaç’a teşekkür eden Kaymakam Çağlayan Aydın, “Bu inceleme gezisinin ilçemizde uygulanacak proje için çok verimli olduğunu düşünüyorum. Karanlıkdere’de bulunan üzüm bağlarını eski günlerinde olduğu gibi daha verimli hale getirmek için çalışmalar başlatıldı. İnşallah gezip gördüğümüz üzüm bağlarında ki sistemleri bizde ilçemizde uygulamak amacıyla Kabalı’da olduğu gibi çiftçilerimizle görüşüp arazi toplulaştırması yaparak Karanlıkdere’yi bağcılık alanında canlandırmak istiyoruz” dedi.   Vali Kemal Yurtnaç ise, Karanlıkdere’de bulunan üzüm bağlarının eski günlerine kavuşması, bağcılık konusunda kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla Denizli’ye gezi düzenlediklerini belirterek, “İlimiz ve ilçelerimizde tarım ve hayvancılığı daha da geliştirmek istiyoruz. Bu kapsamda ilçe kaymakamlarımıza talimat verdim. Her ilçede uygun bölgelerde arazi toplulaştırması ile projeler yapacaklar. Şefaatli ilçesinde bulunan Karanlıkdere mevki de bu uygulamayı yapmak için uygun bir bölge. Bu bölgede üzüm bağlarını ve meyveciliği geliştirmek adına bir çalışma başlattık. Bu kapsamda Denizli’de bulunan örnek ve makinalı tarım yapılan üzüm bağlarını ziyaret ettik. Çal ve Bekili ilçelerinde soğuk hava depolarını, pekmez ve sirke üretim tesislerini gezdik. Burada ki örnekleri çiftçilerimize gösterdik. İnşallah Yozgat ilerleyen yıllarda tarımı, hayvancılığı ve tarımsal sanayisi ile söz sahibi bir il olacak” diye konuştu.
YORUMLAR
  • yorum2016-11-29 20:38:37Ayhan Akyol

    Hayırlı olsun memlekette her aklıbaşında hizmeti veren ve önculuk yapanları takdirle y@d ediyoruz.. İleri teknikleri izlememeliyiz uygulamalıyız..

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık