Ana Sayfa Ekonomi Savaş Uyar’dan kendi işini kurmak isteyenlere müjde!

Savaş Uyar’dan kendi işini kurmak isteyenlere müjde!

KOSGEB tarafından kısa bir süre önce girişimciler için önemli bir adım atıldı.İş Geliştirme – Eğitim ve Proje Uzmanı Savaş Uyar kendi işini kurmak isteyenlere seslendi. Artık işyerini kurmadan proje teslim edip, destek talep edebileceksiniz.

Giriş Tarihi: 7 Şubat 2017 Salı 15:42
Savaş Uyar’dan kendi işini kurmak isteyenlere müjde!

 KOSGEB, 2007 yılından beri uyguladığı “önce işyerini aç ardından projeni teslim et” yöntemini değiştirerek, girişimcilere “iş yeri açmadan proje teslim edip, destek isteme” sistemine geçiş yaptı.

Girişimcilere Yeni Girişimci Desteği adı altında destekler sağlayan KOSGEB, kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin bir sıkıntısını daha ortadan kaldırdı.

İşletme kurmak isteyen ancak yeterli finansmanı bulunmayan ve KOSGEB desteği talep eden girişimciler, KOSGEB’in bu kararı ile bir rahatlama yaşadılar.

Biz de Sürmeli Haber olarak Girişimcilik ve KOSGEB alanında deneyimli uzmanımız İş Geliştirme – Eğitim ve Proje Uzmanı Savaş Uyar’a yeni uygulamayı sorduk.

Proje Uzmanı Savaş Uyar; Bugüne kadar pek çok girişimci yapacağı işin KOSGEB tarafından desteklenip desteklenmeyeceği konusunda kararsız kalıp, iş kurmaktan vazgeçmişti. Bu girişimcilerin bir çoğunun ortak özelliği Yeterli Finansal Güçlerinin olmaması idi.

Yeni uygulama ile KOSGEB, girişimcilerin işyerini açmadan önce proje sunmalarına ve destek almalarına imkan tanıyor.

Bu uygulama ile işyerinizi açmadan KOSGEB’e kaydolacak, projenizi oluşturacak, destek almaya hak kazanacaksınız. 90 gün içerisinde işyerinizi kurduğunuzda KOSGEB desteklerini almaya başlayacaksınız.

Bu sayede, girişimcilerin kafasındaki “destek alabilir miyim, destek alamazsam nasıl ayakta kalabilirim?” gibi sorular giderilmiş oluyor. Böylelikle KOSGEB’in finansman desteğini yanınıza alarak daha güvenli ve önünüzü görerek işletmenizi kuracak, belirsizlikleri ortadan kaldıracaksınız.

Bu uygulama ile girişimcilerin önü açılmış oluyor. KOSGEB bir kez daha girişimcinin yanında olduğunu göstermiştir. Uygulaması ile girişimcilerin yaşadığı en temel sıkıntıya çözüm getirmiştir.

Bundan sonra girişimcilerimize düşen hiçbir belirsizliğe kendilerini teslim etmeden, alanında deneyimli bir uzmanla görüşüp, KOSGEB’in bu uygulaması hakkında gerekli bilgi ve desteği alarak, KOSGEB’e başvurmaktır.

Doğru bilgi, doğru proje ve yönlendirme ile KOSGEB’ten bu destek alınabilir. Burada birinci derecede müracaat yeri KOSGEB’tir. Akabinde projeyi hazırlayabilir, eğer hazırlayamıyor iseniz proje uzmanlarından destek alarak Hibe ve kredilere bavşuru yapabilirsiniz.

Umut ediyorum ki; girişimcilerimiz kendilerine sunulan bu fırsatı iyi değerlendirecekler ve hayallerini kurdukları işletmeleri hayata geçireceklerdir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık