Ana Sayfa Yaşam Savaş mağduru ailelerin yardımına Türkiye Diyanet Vakfı yetişti

Savaş mağduru ailelerin yardımına Türkiye Diyanet Vakfı yetişti

Suriye'de 10 yıldır devam eden iç savaşta halkın katliamlara ve yoksulluğa maruz kalan ailelerin yardımına Türkiye Diyanet Vakfı yetişti.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2020 Perşembe 19:15
Savaş mağduru ailelerin yardımına Türkiye Diyanet Vakfı yetişti

Türkiye Diyanet Vakfı, iç savaş nedeniyle yaşadıkları bölgeleri terk etmek zorunda kalan ve güvenli bölgelerdeki çadır kentlerde yaşam mücadelesi veren Suriyeli ailelere soba ile birlikte boru, kova, dirsek gibi soba malzemesi yardımında bulundu.

İç savaşın başladığı 2011 yılından beri mağdur ve mazlumlara gıdadan barınmaya, giysiden sağlık hizmetlerine, eğitimden dini faaliyetleri destekleme hizmetine kadar her alanda aralıksız destek veren Türkiye Diyanet Vakfı, kışın etkisini göstermeye başlamasıyla birlikte bölgeye soba ve yakacak yardımında bulunuyor.

Ataşehir Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Ataşehir Şube Başkanı Şakir Pinal, hayırseverlerin desteğiyle temin edilen ısınma malzemelerini Suriye’de savaş mağduru ailelere ulaştırdıklarını söyledi.

Kışın gelmesiyle birlikte çadır kentlerde yaşam mücadelesi veren ailelerin hayatlarının daha da zorlaştığını belirten Pinal, şunları kaydetti:

“Bizler sıcak evlerimizde otururken Suriyeli kardeşlerimizin soğukta üşümelerine gönlümüz razı gelmiyor. Özellikle çocuklarımız bu durumunda çok fazla etkileniyor. Hayatın getirmiş olduğu zorluğa bir de mevsim şartları eklenince çok daha sıkıntılı bir hayat sürdürmek zorunda kalıyorlar. Bizde müftülüğümüz ve vakfımız şubesi olarak gönüllülerimiz ve görevlilerimizin gayretleriyle ‘Çocuklar Üşümesin-Sıcak Bir İyilik’ sloganıyla kampanya başlattık. Elhamdülillah çok kısa bir süre içerisinde hayırseverlerimizin desteğiyle 750 kovalı soba, 1500 dirsek, 3750 soba borusu, 750 soba alt tabasını savaş mağduru kardeşlerimize gönderdik. İnşallah yaptığımız yardımlar hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştırmaya yardımcı olur.”

Suriye’ye yapılacak her bir yardımın çok kıymetli olduğunu, evlerinden, yurtlarından, sevdiklerinden ayrılmak zorunda kalan ailelerin imkansızlıklar içerisinde hayatta kalma mücadelesi verdiğini ifade eden Pinal, “Bundan sonrada milletimizin destekleriyle kampanyalarımız ve yardımlarımız devam edecek” diye konuştu.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Koronavirüs salgınında hayvanlar unutulmadı

Koronavirüs salgınında hayvanlar unutulmadı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık