Ana Sayfa Yozgat Sarıkaya'da 28 İşyerine İstimlak Kararı

Sarıkaya'da 28 İşyerine İstimlak Kararı

Vali Abdulkadir Yazıcı, Sarıkaya’daki tarihî Roma Hamamı’nın günyüzüne çıkarılma çalışmaları kapsamında 28 iş yerinin istimlak edildiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2014 Perşembe 14:10
Sarıkaya'da 28 İşyerine İstimlak Kararı

Sarıkaya Kaymakamı Yaşar Dönmez’i makamında ziyaret ederek ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, daha sonra Belediye Başkanı Ömer Açıkel’e 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.

Yazıcı, ziyaretlerinin ardından tarihî Roma hamamında yapılan çalışmaları yerinde gördü. Tarihî Roma Hamamı ve kalıntılarının Sarıkaya ve ülke turizmi için önemli bir değer olduğunu vurgulayan Yazıcı, "Bu tarihi eserimiz içerisinden su çıkan ve hiç kesilmeden akmaya devam eden ülkemizdeki iki tarihi yapıdan bir tanesi. Bu tarihi zenginliğimizi gün yüzüne çıkarmak için çalışmalara başladık. Kültür ve Turizm Bakanlığı’mızın desteğiyle 2.5 milyon liralık bir istimlak çalışması gerçekleştirdik. Toplamda 28 iş yerini istimlak ettik ve bu alandan kaldırdık. Tarihi eserimiz de ortaya çıktı." dedi.

İl Özel İdaresi tarafından daha önce kiraya verilmiş kaplıca tesisleri olduğunu hatırlatan Yazıcı, tarihi yapı etrafında çalışmaların devam edeceğini kaydetti. Yazıcı, şöyle devam etti:

 "Biz burada tarihin gün yüzüne çıkması, ülke turizmine kazandırılması, Sarıkaya’ya hizmete döndürülmesi noktasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu uzun soluklu bir süreç. İnşallah bunun sonunu da hayırlı bir şekilde getireceğiz. İçerisinde sıcak su akan bir tarihi hamamın ortaya çıkması Sarıkaya’yı ve ülke turizmine ciddi katkıları olacaktır."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık