Ana Sayfa Ekonomi Sarıkaya Kültür ve İş Merkezi açılış için gün sayıyor

Sarıkaya Kültür ve İş Merkezi açılış için gün sayıyor

Sarıkaya ilçesine yapılan Sarıkaya Kültür ve İş Merkezi’nin açılışı için gün sayılıyor. Binanın iki hafta içerisinde açılacağını müjdeleyen Belediye Başkanı Ömer Açıkel, “tamamen kendi öz kaynaklarımızdan yaklaşık 5 milyon TL maliyeti olan bir projeye daha imza atmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2017 Perşembe 21:02
Sarıkaya Kültür ve İş Merkezi açılış için gün sayıyor

Gerçekleştirdiği önemli projelere bir yenisini daha ekleyen ve Sarıkaya’nın çehresini değiştiren Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, yapımında sona gelinen Sarıkaya Kültür ve İş Merkezi binasının açılışı için gün verdi.

 Çok amaçlı kullanılacak olan kültür ve iş merkezinin Sarıkaya halkına hayırlı olmasını dileyen Başkan Açıkel, binanın 2 hafta içerisinde hizmete açılacağını söyledi. 

Sarıkaya Kültür ve İş Merkezi’nin yaklaşık 5 Milyon TL’ye maal olduğunu belirten Başkan Açıkel, “Bu binayı kültür ve iş merkezi olarak planladık. Tamamen kendi öz kaynaklarımızdan yaklaşık 5 Milyon TL maliyeti olan bir projeye daha imza attık. Çok şükür bitmek üzere, 15 gün içerisinde binamız faaliyete geçecek ve hizmete açacağız” dedi.  Binanın çok amaçlı kullanılacağını da sözlerine ekleyen Başkan Açıkel, “Bu binanın içerisinde 600 metrekarelik çok amaçlı fuaye, resim sergisi gibi çok amaçlı kullanabileceğimiz bir salonumuz var. 260 metrekare bayanlara yönelik bir lokalimiz var. Yine sadece bayanların kullanacağı 260 metrekarelik bir spor salonumuz bulunuyor. 314

kişilikte sinema ve tiyatro salonumuz var. Binamızın zemininde 18 tane 1. katında ise 12 tane büro tarzında iş yerimiz bulunuyor” şeklinde konuştu.  Gerçekleştirdikleri proje ile Sarıkaya’da sosyal tesis eksikliğini giderdiklerini söyleyen Başkan Açıkel, “Sarıkaya’da büyük bir sosyal tesis ihtiyacı karşılanmış oldu. Hem sosyal tesisler konusunda bir eksikliğimiz vardı hem de Roma Hamamı’ndan dolayı kamulaştırdığımız işyeri eksikliği vardı. Bunu bir bakıma olsun giderdiğimizi düşünüyorum” açıklamalarına yer verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık