Ana Sayfa Spor Şampiyon Ömer Faruk Akgül Sırrını Açıkladı

Şampiyon Ömer Faruk Akgül Sırrını Açıkladı

Sırbistan'da düzenlenen Balkan Taekwondo şampiyonasında birinci olan Milli takımımızda Türkiye’yi temsil eden Ömer Faruk Akgül, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer’i ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2016 Cuma 09:20
Şampiyon Ömer Faruk Akgül Sırrını Açıkladı

Sorgun Fen Lisesinde okuyan Ömer Faruk Akgül, " Spor benim hayatımın bir parçası ve spor yapmak bana disiplinli olmamı sağladı. Sporda aldığım disiplin eğitim hayatımla da birleştirince derslerimde de daha başarılı oldum. Bu dönemde derslerimde gösterdiğim başarıdan dolayı taktir belgesi alacağım. Tüm öğrencilere spor yapmalarını tavsiye ediyorum" dedi.

İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, "Gerçek hayatın provası niteliği taşıyan okul, gençleri birçok yönden, ömür boyu sahnelenecek bir oyuna hazırlar aslında. Öğretim çalışmaları okulun birincil amacı gibi gözükse de kurumun, eğitimcilerin ve etkinliklerin sağladığı eğitimsel katkılar, çocukların birey olma yönünde attıkları ilk adımları içerir. Hayat oyununun farklı sahnelerine katkısı olacak provalardan bir tanesi de spordur. Görüyoruz ki Ömer spordan aldığı disiplinle eğitim hayatında da başarıyı yakalamış. Sporcumuzu tebrik ediyor spor ve eğitim hayatında başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Ziyaret sonrasında Akgül’e İl Müdürü Oğuzhan Güneşer tarafından ayakkabı hediye edildi.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık