Ana Sayfa Güncel Salona bir tek o alınmadı! Benim de cumhurbaşkanım!

Salona bir tek o alınmadı! Benim de cumhurbaşkanım!

Hafta sonu Yozgat’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı görmek ve destek vermek için kongrenin yapıldığı salona giden yürüme engelli Davut Bayram içeri alınmadı.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2018 Salı 11:07
Salona bir tek o alınmadı! Benim de cumhurbaşkanım!

Bayram, “ Engelli olduğuma üzülmüyorum, önüme çıkartılan bu şekildeki engellere üzülüyorum.  Cumhurbaşkanımızı çok görmek istemiştim. Üzgünüm” dedi.

ENGELLİ VATANDAŞLARA YER AYRILMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yozgat programına vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Çevre ilçe ve şehirlerden gelen çok sayıda vatandaş kongrenin yapılacağı spor salonunu ve çevresini doldurdu. Salonda engelli vatandaşlarımız içinde özel yer ayrılmıştı. Yürüme engelli Davut Bayram’da burada yerini almak için gelmişti. Ancak düşündüğü gibi olmadı. Yozgatlı Davut Bayram saatlerce dışarıda bekletildikten sonra içeri alınmadı.  

NEDEN SADECE TEK BEN?

Öte yandan ise salona giren diğer engelli vatandaşlarımız, kendilerine ayrılan bölümde yerlerini aldı.  “Neden sadece ben içeri alınmadım?” sorusuna cevap bulamayan Bayram, sergilenen davranışın kendisini çok üzdüğünü söyledi. Bayram, o gün tüm yetkililere demesine karşın hiçbir yanıt alamadığı gibi saatlerce de o soğukta dışarıda beklediğini ifade etti.

BENİM DE CUMHURBAŞKANIM!

Bayram, “80 milyonun olduğu gibi benimde cumhurbaşkanım. Geçen yıl kendisine destek vermek için 220 km arkadaşlarımızla birlikte Ankara’ya yürüdük. Aynı desteği bugün Yozgat’ta da vermek isterdim. Cumhurbaşkanımızı görmek için gelmiştim. Ama salona dahi alınmadım. Üzüldüğümü belirtmek istiyorum.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık