Ana Sayfa Yozgat Rıza Kayaalp'ten Sürpriz Ziyaret

Rıza Kayaalp'ten Sürpriz Ziyaret

Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçimiz Rıza Kayaalp, Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Osman Coşkun’u ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2014 Pazar 23:28
Rıza Kayaalp'ten Sürpriz Ziyaret

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Coşkun; “Anadolu’dan Rıza gibi yeteneklerin yetişmesi için, başarılı olan sporculara vefa göstermemiz gerekiyor. Rıza gibi başarılı güreşçilerimize sahip çıktıkça yeni yetenekleri daha kolay keşfederiz” dedi.

Yozgat’ın yetiştirdiği, başarısı dünya güreş otoriteleri tarafından da kabul edilen Rıza Kayaalp’i, Ankara’daki makamında kabul eden Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Osman Coşkun, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Rıza’nın spordaki başarısı ile hem memleketi Yozgat’ın, hem de Tüm Türkiye’nin gururu olduğunu belirten Coşkun, her müsabakadan sonra Ayyıldızlı Türk Bayrağını İstiklal Marşı eşliğinde göndere birincilik kategorisinde çektirmiş olmasından dolayı tebrik etti, başarı diledi.

Güreşteki başarısının yanı sıra, karakteri ve mütevazi kişiliği ile Yozgatlı olmanın özelliğini fazlasıyla ortaya koyan Rıza’nın örnek bir sporcu olduğunu vurgulayan Coşkun, şunları söyledi:

YENİ RIZALAR İÇİN ÇABA HARCAYACAK

“Rıza, Yozgat Güreş Eğitim Merkezi’nde yetişip, sınırları zorlayarak başarısını tüm dünyaya duyuran ender sporcularımızdan bir tanesi. Bu sporcunun Yozgat’ımızdan yetişmesi ayrıca bir gurur kaynağımız. Rıza’nın başarılarını yakından takip eden bir Yozgatlı olarak kendisini tanımaktan ayrıca memnuniyet duydum. Sporcunun başarısı, toplumun sahiplenmesi, karşılıklı vefa duygularının ortaya konulması ile olur. Yozgat’ın sahip çıktığı, bağrına bastığı Rıza kardeşimizin daha nice başarılara imza atacağına inanıyorum. Allah başarılarını daim etsin. İnşallah Yozgat’tan, Anadolu’nun dört bir tarafından Rıza gibi başarılı sporcular yetişecek”

Coşkun’u tanımaktan mutluluk duyduğunu belirten Milli Güreşçi Rıza Kayaalp ise; “Sayın vekilimizi milletvekilliği döneminde de genel müdürlük hizmetinde de yakından takip ediyorum. Yozgat için ortaya koyduğu fedakarlık ve çalışmalardan bir Yozgatlı olarak mutluluk duyuyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Kayaalp, Coşkun’un ayrıca spora ve sporcuya verdiği desteğin Anadolu’dan genç yeteneklerin yetişmesine vesile olacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık