Ana Sayfa Spor Rıza Kayaalp'in Hedefi Olimpiyat!

Rıza Kayaalp'in Hedefi Olimpiyat!

Kayaalp 2 yıllık bir süre olmasına rağmen hedefini şimdiden belirledi.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2014 Perşembe 12:55
Rıza Kayaalp'in Hedefi Olimpiyat!

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de 4’üncü kez Avrupa Şampiyonluğu’nu kazanan ve Türk insanının göğsünü bir kez daha kabartan şampiyon güreşçimiz Rıza Kayaalp, Olimpiyatlar için de şimdiden söz verdi. 2012 Londra Olimpiyatlarında üçüncülükle yetinen o günden sonra katıldığı tüm büyük turnuvalarda zirveye çıkan Kayaalp, “: "Benimle ilgili beklentiler daha da yükseldi. 2 seene sonra Olimpiyatlar var. Burada da altın madalya kazanmak için bugünden tezi yok çalışmalara başlayacağım. Bu şampiyonlukların  yanına bir olimpiyat şampiyonluğu çok yakışır” dedi.

Dünya, Avrupa şampiyonalarında rakip tanımayan, üst üste 4’üncü kez Avrupa Şampiyonluğu’nu kazanarak oldukça önemli bir başarıya imza atan Rıza Kayaalp, Olimpiyat Şampiyonluğu için şimdiden söz verdi.

BEKLENTİLERİN FARKINDAYIM

Yozgat’ın Türk güreşine armağan ettiği en önemli isimlerden biri olan Rıza Kayaalp, kendisinden beklentilerin çok yüksek olduğunu bildiğini söyledi. Her şampiyonaya altın madalya kazanmak için hazırlandığını ve Dünya Avrupa Şampiyonluklarına imza attığını ifade eden Kayaalp, "Dünya şampiyonluğum da var, olimpiyat madalyam da var. Ama tek eksik olan olimpiyat altın madalyası, inşallah bir gün onu da Yozgat'a kazandırma ümidi ile çalışmalarıma devam ediyorum" dedi.

‘HEDEFİ HEP YÜKSEK TUTUYORUM’

Şimdiye kadar Avrupa ve dünya şampiyonalarında 22 madalya aldığına dikkat çeken Kayaalp, “Bunların biri benim hayalimdi. Her gün, her akşam yatarken rüyama girerdi. Ama istikrarlı çalışmam ve azmim sayesinde Allah'a şükürler olsun Avrupa ve dünya şampiyonasında ülkeme ve kentimize 22 madalya kazandırdım. İnşallah bundan sonraki güreş hayatımda Avrupa ve dünya şampiyonalarında 22 madalya daha alırım. Hedefim, şampiyon abilerimizin rekorlarına yetişmektir. Bu şampiyonluğu unutup, önümdeki şampiyonluğa bakmaktır. Çünkü böylelikle şampiyonluklar geliyor. Çalışmamı, disiplinimi, yaşantımı bozmadığım sürece ülkeme inşallah daha nice madalyalar getireceğime inanıyorum.

‘DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN’

Yozgat halkından dua bekliyorum. Çok küçük nüfusumuz var ama milyonluk şehirlerin çıkaramadığı şampiyonun Yozgat'tan çıktığını bilsinler ve gurur duysunlar. 'Yozgat yiğidin harman olduğu yer' sözünü gerçekleştiriyorum. Buraya geldikleri için Yozgat halkına teşekkür ediyorum. Annem, babam, amcam olsun güreşe başlamamda vesile olan herkes bana inanıyor. Bana bütün Yozgatlıların da inanmasını istiyorum. İnşallah onlar inandıkça, dua ettikçe, daha birçok madalya ülkeme kazandıracağım” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık